Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiennik tranzystora BC527

13 Lis 2006 22:11 9628 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich!

Szukam jakiegoś zamiennika tranzystora BC527. Proszę o udzielenie mi odpowiedzi.

Dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Witam!
    Każdy n-p-n małej mocy np: BC 107, BC 237, BC 147 lub większe: BC 337, BC 547.
    Cześć!
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Panie Piotr Pajkert!!! jesteś pewien tego co napisałeś?
    Koledzy co się z Wami dzieje?, przecież BC527 to jest PNP 60V / 1A / 0,625W / >100MHz, i tylko trzy pierwsze zamienniki podane przez karlos79 są prawidłowe.
  • Poziom 33  
    Witam
    Przepraszam moje przeoczenie.
  • Poziom 19  
    Przepraszam bardzo, z praktyki wiem że tranzystor BC527 produkcji polskiej TEWA jest napewno tranzystorem NPN i jego następcą był popularny BC107. W chwili obecnej można zastąpić tranzystorem BC547.
    Na podanej stronie zamienników są jakieś błędy. Uważam że w wiekszej mierze kolega Piotr Pajkert miał rację.

Dodano po 19 [minuty]:

Przepraszam bardzo, z praktyki wiem że tranzystor BC527 produkcji polskiej TEWA jest napewno tranzystorem NPN i jego następcą był popularny BC107. W chwili obecnej można zastąpić tranzystorem BC547.
  • Poziom 33  
    Witam
    Pogoglowałem troche i wychodzi mi, że ten tranzystor jest PNP. Można go bez problemu kupić i kosztuje około 50gr.
    Pozdrawiam
    No tak, poszperałem w starych katalogach i wszystko się wyjaśniło i tak:
    Pod nazwą BC527 występują dwa rodzaje tranzystorów, PNP i NPN.
    W zależności od tego w jakiej są obudowie - metalowa - to NPN a plastikowa - PNP. Czyli wychodzi na to, że wszyscy mamy rację. Na ten ślad naprowadził mnie janek_66, faktycznie Tewa robiła takie tranzystory i nawet mam jeszcze takie.
    PS.
    Stwerdzam jednoznacznie, że Piotr Pajkert wie co pisze.