Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zlacze do OBD II (VAG)

23 Lip 2002 15:58 13867 19
  • Poziom 11  
    Czy ktos wie gdzie mozna kupic za _rozsadne_ pieniadze zlacze do diagnostyki OBD II. Opisane przez norme jako SAE J1962. A przynajmniej kto to produkuje
    Schemat juz mam (chec do zrobienia tez :D ), sofcik tez. Jezeli ktos zainteresowany wspolpraca - niech sie odezwie.
    pzdr
    Attica
  • Poziom 13  
    Czy mogłbys podeslac schemat i programik dns pc do obd2 Bede bardzo wdzieczny
  • Poziom 17  
    Czy ja też mogę prosić o przesłanie?

Z góry Dziekuję.
  • Poziom 12  
    jakiś miesiąc temu zrobiłem prowizoryczną wersję tego układu i ..działa, kumpel diagnozował Seata i bez problemu wykasował z pamięci błędy poduszki powietrznej. :)
  • Poziom 19  
    czy mogl by mi przyslac ktos rozpiske pinow zlacz diagnostycznych
    do seatów, wv, audi, skody
  • Poziom 19  
    jesli chodzi o wtyczkę SAE J.... (a nie iterface) to producentem jest SIEMENS !!!!
  • Poziom 12  
    Jestem Zainteresowany schematami i softem wieczorekpawel(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 14  
    obd2
    pin 4 masa
    pin 7 linia k
    pin 16 zasilanie

obd - dwie wtyczki
    wtyczka czarna
    2 -masa
    3 - zasilanie
    wtyczka biała lub szara
    5 - linia k
    w starszych modelach na 4 - jest linia L
    jeżeli coś by nie chodziło spróbuj je połączyć
  • Poziom 13  
    Od jakiegoś czasu urzywam softu i inetrfejsu zamieszczonego na powyrzszej stronie i to dziala a z że wykonalem to na plytce uniwersalnej i powodem była zykła ciekawoś to po przekonaniu sie że w Polsce taki wtyk jest trudno osiągalny (narazie) i jego cena jest za wysoka!!!!!
    posłużyłem sie pinami z rozebranego (destrukcja) gniazda męskiego 9pinowego przylutowalem kabelki i naciągnolem kawałki koszulek termokurczliwych.
    To ustrojstwo jest bardzo trudne do zniszczenia i nie powoduje uszkodzenia portu w kompie o którego mialem obawy.
    przeprowadziłem kilka testów . Narzie do wszystkich aut które podłaczałem działa
    Wykonał ktoś może taki interface na Max232?
    jakieś spostrzeżenia
    Zamierzam zoś takiego zrobić bo podobno jest uniwersalniejsze.
    Piotr
  • Poziom 11  
    mam taki kabelek na Max 232 i działa rewelacyjnie
  • Poziom 31  
    Interface na MAX-ie nie jest rewelacja.
    Podlaczanie sie bez opto izolacji czasami bywa bolesne-uzywa sie laptokow a one jednak kosztuja.
    Najbezpieczniejsze rozwiazanie to opto-link jest na stronie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    A ja mam interface na Max'ie i pewne problemy: VW Tool działa bez żadnych zakłóceń, natomiast Vag-Com nie może się skomunikować lub często zrywa połączenie. Może macie jakieś sugestie ??
  • Poziom 31  
    zrob na opto a zapomnisz o problemie:)
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Mam pytanie a jaką diodę dałeś VD2 bo to jest dioda Zenera
  • Poziom 13  
    czy ktos wie gdzie za rozsadną cene mozna kupić sama wtyczkę OBD2