Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralka alcatel 4200E brak połączeń zewnetrznych

14 Lis 2006 08:43 990 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich!
    Od trzech miesięcy przejąłem w posiadanie i serwisowanie właśnie ta centralkę, dotychczas serwisowanie moje polegało natym że poprostu wiedziałem jaka to jest centralka i gdzie sie znajduje i to wszystko. Ale pewnej pieknej niedzieli wszystko padło i chcąc nie chcąc musiałem sie troche bardziej zagłębić w temat. okazało się że padła karta CM1-1 i dowiedziałem się równiez jakie są koszty takiej naprawy!:) Niestety nie było innej rady i trzebabyło zapłacić. wszystko było w porządku przez około tydzień poźniej zaczęło coś sie dziać z połączeniami z zewnątrz, na dzień dzisiejszy mozna sie dodzwonić do firmy tylko na linie cyfrowe, główne nr analogowe przestały odpowiadać , nie wiem gdzie mam szukać rozwiązania, czy zwykły restet wystarczy czy trzeba zmienic jeszcze jakieś ustawienia w programie? Proszę o wskazówki (słyszałem coś o zimnym i ciepłym resecie, na czym one polegają?)
    Pozdrawiam
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Przy Twoim podejściu do tematu proponuję najpierw sprawdzic czy linie wogóle przychodza i wchodza do centralki.
  • Poziom 2  
    Tyle to sprawdziłem , sygnał z miasta jest i wchodzi do centralki, nie wiem tylko co mogło spowodowac to że główny numer nie zgłasza się?
  • Poziom 38  
    Na początek podaj jaki masz soft w centrali, jakie i ile linii miejskich podłączonych do centrali po których nie można się dodzwonić itp.

Ciepły reset - (w uproszczeniu wyłączenie i ponowne włączenie centrali z zachowaniem ustawień). Możesz spróbować
    Zimny reset - ( w uproszczeniu wyłączenie i ponowne włączenie centrali z ustawieniami "fabrycznymi"). Nie polecam jeśli nie wiesz jak zaprogramować system od nowa albo załadować z backupu.

Pozdrawiam i zalecam użycie funkcji szukaj na forum.