Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DesignJet 100 - ustawienie spoczynkowe enkodera wału.

Przemcio 14 Nov 2006 10:05 1236 2
    Przemcio
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Mam problem z tą maszyną.
    Wygląda na to, że po wykonaniu selftestu i zaparkowaniu karetki mechanizm podnoszenia tacki z papierem znajduje się w górnej pozycji.
    Chyba nie powinno tak być bo nie mozna poprawnie załadować podajnika papieru.
    W momencie dosuwania szuflady zagniata papier bo podnoszona jest tacka a chyba nie powinno tak być.

Czy mogę prosić o info co do położenia znacznika na okrągłym enkoderze wału w pozycji spoczynkowej?
    Jakoś do tej pory nie zastanawiałem się jak to działa :oops: a nie mogę dopaść serwisówki od tego.

Dziękuję i pozdrawiam
    Przemo
    pawelzet
    Level 21  
    Ustawienie to nie ma żadnego znaczenia. Obojętnie jak ustawisz tarczę, tak będzie dobrze. Problem tkwi w czymś innym. Opisz , kiedy to się stało. Czy może rozbierałeś dogłębnie to urządzenie?
    Przemcio
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skoro pozycja nie ma znaczenia to spore pocieszenie - troszkę zmylił mnie może dodatkowy pasek na tarczy i drugi czujnik na płytce.
    Tak zupełnie do końca jeszcze tego nie rozbierałem.
    Plotter przechodzi selftest ale po tej całej operacji mechanizm podnoszenia papieru jest w górnej pozycji tzn. kartki na tacy w szufladzie podniesione w górę.
    Nie mogę w tej sytuacji ani wyjąć szuflady ani jej włożyć z powrotem bez niszczenia papieru.
    Wynikałoby, że tacka powinna być opuszczona w czasie kiedy plotter nie pobiera bezpośrednio papieru przed wydrukiem.
    Dodatkowo nieprawidłowo identyfikuje rozmiar co kończy się wyszuflowaniem kilkunastu kartek od razu.
    Jeżeli natomiast podam kartkę z tyłu jako pojedynczą to jest ona pobrana, zidentyfikowana przez czujniki karetki i gotowa do druku.

Mechanizm bardzo podobny jak chyba w DeskJet 845 tylko "ciut" większy ale też z tymi zębatkami przeniesienia napedu z wałka na mechanizm podajnika działający po najechaniu karetki.

Nie mam pomysłu przed dalszą rozbiórką tego a o kawałku "mądrej kartki" zdaje się mogę pomarzyć.

Pozdrawiam
    Przemo