Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

'wirtualny' serwer pocztowy

14 Nov 2006 11:55 1023 4
  • Level 10  
    Mam problem z zainstalowanie serwera pocztowego.
    Sprawa jest taka ze mam napisany serwis internetowy, ktory jest obslugiwany przez serwer apache. W tym serwisie jest takze przewidziane wysylanie poczty do zarejestrowanych uzytkownikow z serwera własnego i zewnetrznego. Wysylanie przy pomocy serwera zewnetrznego dziala mi bez zarzutu.

Mam w sumie problem z zainstalowaniem serwera pocztowego na swoim komuterze. Z tego co wiem przy korzystaniu z własnego serwera pocztowego nie jest wymagana autoryzacja (w sumie to chyba zalezy od ustawien, ale zalozmy ze tak jest), czyli podaje tylko nazwe hosta, np. stmp.mojadomena.pl oraz nazwe konta czyli admin(malpa)mojadomena.pl

Teraz, ja potrzebuje zainstalowac serwer pocztowy, ktory chodzilby tylko na moim komputerze, czyli wszystko chodziloby na jednym kompie, wysylanie i odbior poczty.

Jakie programy musze do tego zainstalowac, czy potrzebny jest mi koniecznie serwer dns, czy tylko dobrze skonfigurowany serwer pocztowy?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Wystarczy sam serwer pocztowy - SMTP.
  • Level 10  
    No dobrze, mam juz programik, np. Free SMTP Server, ktory wykrywa automatycznie serwer dns. IP serwera pobiera z ustawien karty sieciowej, wiec jesli ustawie serwer dns na swoj adres sieciowy, czy to bedzie poprawne. A co z ustawieniami?

Jesli chce wysylac maile musze jeszcze podac adres z jakiego wysylam. Czyli chyba musze utworzyc na swoim komputerze konto pocztowe. Czy outlook wystarczy? W takim razie jakie musze podac mu parametry pop3 i smtp?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Poczytaj najpierw o zasadzie działania serwera SMTP - reszta będzie wtedy znacznie prostsza.
    Wszystko zależy od konfiguracji serwera SMTP.

POP3 nie jest w tym przypadku do niczego potrzebne, outlook tym bardziej.
  • Level 11  
    Outlook jest klientem, a potrzebujesz konta na serwerze pocztowym. Czyli np. w tym Free SMTP Serwerze musisz załozyć sobie konto.