Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC HV32D25EUW - kto to serwisował - dziwna usterka

14 Lis 2006 13:34 2400 11
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie kolegów. Sytuacja jest nastepująca:
    1. telewizor włacza sie i jest OK.
    2. Obraz jest tylko w górnej połowie bez treści (mozno zwężony).
    3. Głos jest grafika ekranowa też, po wejściu do telegazety - jest ale silnie zwiężona w gornej połowie obrazu.

Telewizor bardzo egzotyczny, nie spotkałem takiego jeszcze, wiek 2 lata, full opcja, nie wiem za bardzo jak sie za to złapac, nie aiewm jakie schassis oraz jak wejść do trybu serwisowego. mam takie 2 egzeplarze (dwoch różnych ludzi przyniosło takie w tym samym czasie - wiec to chyba jakas typowa usterka).

ma ktos może manuala alebo wie jhak wejsc w JVC w serwis (w tym modelu) moze tylko sie rozporogramowały... Przy okazji zamówiłem piony w cybor techu bo nie wiem co innego może być rzy takim objawie na początek...
  • PCBway
  • Poziom 33  
    Witam

> Obraz jest tylko w górnej połowie bez treści

Czyli nie ma obrazu. Jest raster (bez treści wizyjnej).

> zamówiłem piony

Ja bym usterki szukał w układzie korekcji E-W

Remeknapr
  • Poziom 21  
    W korekcji ? Szerokość jest OK. Problem ze obraz jest zwęzony i znajdyje sie tylko w górnej połowie (ale jest cały). nie jestem właśnie przekonany czy korekcja... nie mam schematy do tego TV jest on bardzo rozbudowany....
  • PCBway
  • Poziom 33  
    Pewnie nie zrozumiałem. Sorry. Dla mnie zwężony oznacza zbyt małą szerokość. Z tego co pisałeś zrozumiałem, że jest coś w rodzaju silnego zniekształcenia trapezowego. Czy chodzi o małą wysokość?

> obraz jest zwęzony i znajdyje sie tylko w górnej połowie (ale jest cały).

Trudno to zrozumieć. Jeśli chcesz być zrozumiany używaj ogólnie stosowanej w serwisie TV terminologii,

wysokość - wymiar w pionie
    szerokość - wymiar w poziomie
    raster - siatka obrazowa (linie bez treści wizyjnej)
    obraz - treść wizyjna nałożona na raster

Remeknapr
  • Poziom 25  
    Witam!
    na początek wymontuj moduł cyfrowy (puszka) odszukaj pamięć flash jeśli jest zamontowana w podstawce to usuń podstawkę i wlutuj scalaka bezpośrednio.Jeśli nie ma podstawki to przelutuj scalaka.Wejście w serwis poprzez równoczesne nacisnięcie przycisków "mute" oraz "I"
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    A wiec dla precyzji... obraz silnie zwążony w pionie, świeci górna połowa, dolna ciemna, w górnej jest treść obrazu (cały obraz) silnie zwężony. Jakby ktoś zwięził obraz oraz następnie go przesunął do góry.

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

AMPI - dzieki za pomoc w wejściu do trybu - udało się - powiedz mi skąd to podejrzenie związane z pamięcią? Czy to klasyczna kość 8 nóżek czy powierzchniowa pamięć?

W trybie daje się nieco podregulować obraz (rozszeżyć w pionie) ale nie do końca... Tryb jest srasznie rozbudowany bez manuala ani rusz....

Martwi mnie brak obrazu (jest grafika i txt ale drżą) - zamiast niego obraz migota... co wskazuje na logikę... byc może pamięć....

AMPI - prosze o bardziej rozbudowaną odpowiedź z Twojej strony... DZIEKI
  • Poziom 21  
    A wiec telewizor działa - czyli obraz jest prawidłowy... otworzyłem blok cyfrowy i pogrzebałem..... podgrzałem powietrzem scalaki.... podocikałem elementy i polutowałem kwarce... ale problem jest nadal teraz z fonia... a dokładnie jej brakiem... w trybie ustawienia procka SOUND wyzerowane - bity ustawione na 00000000, powinno byc 0001001 ale nie wiem jak ustawic.... poza tym menu strasznie wolno działa - jest zamulone... spowolnione.... czy ktos moze podpowiedziec gdzie może byc przyczyna?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witam!
    Pisząc o pamięci miałem na myśli flasha smd to dosyć duża kostka.Jeśli nie była w podstawce to znaczy ze ktoś już ją przelutował. Chodzi o to że większość usterek w tym odbiorniku związana jest właśnie z brakiem kontaktu tej pamięci z reszta elektroniki. Zamieszczam rysunek tego flasha może to coś ułatwi.Nie mam schematu przed sobą więc ciężko mi powiedzieć jakie oznaczenia ma orginał.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    AMPI - wiesz co dla nie ten TV to troszkę czarodziej... jak mozesz wyslij mi na maila twoj numer tel ... zadzwonie jak bede siedział przy tym TV. MOJ MAIL: egon-tv(malpa)o2.pl

Dodano po 1 [minuty]:

Są tu jakieś dziwne podstawki (2 sztuki jedna na rewersie druga na awrsie... nieco podobne do blokady karty sin z niektórych telefonach- to chyba to... ALE NIE WIEM JAK SIĘ ZA NIE ZABRAC... zrobie foto i wysle Tobie... jak możesz podaj mi tez twoj mail ....
  • Poziom 36  
    Też miałem ten model.To właśnie te podstawki pamięci,odlutowują się od PCB na rogach i niekontakuje pamięć.Wyciągam pamięć,dociskam obudowę podstawki do PCB i poprawiam luty.
  • Poziom 21  
    Dzięki AMPI - WSZYSTKO JEST OK.... PODSTAWKI MIAŁY WINĘ , A problem z dzwiękiem to problem sam sie rozwiązał... teraz je potestuje