Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 6330

23 Lip 2003 12:05 1892 6
  • Poziom 11  
    Na ekranie mojego pudła widac jedynie białą linie góra ekranu cała reszta jest ciemna. Cóś z odchylaniem? Tylko co ? Na telewizorach to ja sie marnie znam, więc może głupio sie pytam, ale od czego by tu zacząć?
  • Poziom 21  
    Sprawdź następujące elementy: C897 12nF/1500V, oraz czy nie jest wypalona płyta przy tym kondensatorze ,sprawdź rezystor R900 2R7/1W w gałęzi +200V
    pozdrawiam
    8)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    o ile sie nie myle to jak te rezystorki lecą to sie tv wogóle nie włącza a poza tym sprawdz duży tranzystor w okolicy powielacza
  • Poziom 13  
    Równie dobrze odchylanie V może w miarę poprawnie pracować , a linia u góry będzie linią pomiarową przy wygaszonym rastrze. W takim wypadku aby sie upewnić najprościej zewrzeć jedną z katod do masy (poprzez rezystor rzędu kilo) lub podnieść UG2 (wymaga powrotu do tej samej wartości )
  • Poziom 11  
    Sparawdziłem reystorki 1M, ale są dobre.Kondensator C897 i rezystor 2R7 też jest dobry.Uszkodzony okazał sie rezystor 100K, (włączony w szereg z 1M), zmienił wartośc na 160k, wymiana nic nie pomogła!Mozliwe jest żeby uszkodzony był układ TEA2029?
  • Poziom 15  
    Sprawdż kondensatorki chyba 100mikro obok scalaka odchylania V. Scalak TEA powinien być dobry.