Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do stroboskopu

IronReiker 14 Lis 2006 19:01 843 0
    IronReiker
    Poziom 23  
    Witam!! Chce sie podzielić z Wami moimi pomysłami i problemami na temat sterowania stroben w rytm muzyki. Od długiego czacu mierze sie z tym problemem co jakis czas odnosząc kleske czy zwyciestwo w tej bilwie. Złożyłem wiele sterowników do stroboli, wiekszość z nich to szajz jest kilka ciekawych schematów na elektrodzie ale i im można coś zażucić. postanowiłem poskładać z kilku projektów tek który bedzie mnie satysfakcjonował.
    postawiłem przed sobą kilka kryteriów jakie musi ten układ spełniać:

1) musi byc w miare prosty bo marny ze mnie elektronik,
    2) nie chce by byl w jakikolwiek sposóbm połączony fizycznie ze sprzetem grającym(bezpieczeństwo).
    3) musi pracować w kazdych warunkach nateżenia dzwieku( kazdych jak kazdych, chodzi o to by mrugał tak samo do głośniej i do cicho puszczonej nuty)
    4) musi mrugać tylko do basu
    5) nie może mrugać za czesto by nie zfajczyć strobola.

Po kilku godzinach składania poszczegulnych modułów projektu i testowania układu skleciłem prawie to o co mi chodzi. Jak do tej pory nie rozwiązałem w 100% prolemu z pkt 4 oraz sposobu podpiecia tego pod triaka który wyzwala palnik( dokładniej , rzecz biorąc nie moge znaleść odpowiedniego optotriaka)

to co mi nie odpowiada w chwili obecnej w tej konstrukcji to, to w kułeczku odpowiedzialne za obciecie pasma.
    kombinuje na d filtrem dolnoprzepustowym ale nie wychodzi mi za bardzo.

Poprawiłem temat, mógłbyś poprawić błędy ortograficzne

McRancor
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.