Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestrojenie fonii w TV METZ

14 Lis 2006 19:09 1875 7
  • Poziom 18  
    Kupiłem juz płytkę fonii równoległej. Zasilanie i masa nie ma problemu, nie wiem gdzie wpiąć In i out. Poczytałem i szukałem na forum lecz nic nie znalazłem co mogło by mnie naprowadzić. Tuner jest na układzie TDA 5331T.
    W zalączeniu jest zdjęcie (trochę kiepskie) ale ktoś kto ma o tym pojęcie będzie wiedział co to za tuner i byc może ułatwi mu to zadanie.
    Proszę o wszelkie wskazówki

• Poziom 24  
    witam .

Ostatni pin w głowicy licząc od tego gniazda co sie wkłada wtyczkę od anteny tam ma być IN.

Out filtr 5.5 na pośredniej.

pozdrawiam maniek475
  • Poziom 18  
    Dzięki za tak szybką reakcję

Out filtr 5.5 na pośredniej.

Możesz mi to jescze wyjaśnić - grzebię więcej w drukarkach niż w
    telewizorach

Na ostatnim pinie mam ponad 29V czy to aby na 100% jest ten do którego ma byc wpięty IN
  • Poziom 24  
    Jak nie mylę modelu to filtr 5.5 Mhz znajdziesz na płytce z tyłu głowicy, tam jest pośrednia .

Wygląd jego to taki prostokąt żółty z trzema nóżkami.

pozdrawiam maniek475.Przestrojenie fonii w TV METZ[/img]
  • Poziom 43  
    Filtr SFE 5,5 MHz( pisze na nim) koloru brązowego,3 nóżki środkowa na masie. Na jedną z pozostałych wchodzisz.Są i takie-niebieskie,które mają 4 nóżki .Też wchodzisz na jedną -nie masa.Są jeszcze ECM i CDA- na te nie.
  • Poziom 18  
    Niestety z drugiej strony nic takiego nie ma . Załączam zdjęcie

Znalazłem taki filtr niebieski oznaczony T5,5D ale na płytce obok z której to wychodzą złącza euro. Ponawiam również pytannie co do tego złącza out - czy to napewno ostatnia nóżka tunera - jet tam ponad 29 volt.
  • Poziom 24  
    To co na zdjęciu to jest głowica i do ostatniej nogi od gniazda masz podpiąć IN.

Pośrednia to osobna płytka na płycie telewizora i tam masz znaleźć ten filtr co jest w moim poprzednim poście i tam masz podpiąć OUT.

Prościej sie nie da.

Pozdrawiam maniek475
  • Poziom 18  
    Aby uściślić -

In do ostatniej nóżki głowicy gdzie mam 29 volt?
    Out do tego filtra który znalazłem na osobnej płytce?

Proszę o potwierdzenie gdyz nie chcę nic uszkodzić - głównie chodzi mi o to zbyt wysokie napięcie na tej ostatniej nóżce.

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

No i Super. Telewizor przemówił oczywiście dzięki waszej pomocy. Wszystko zrobiłem wg wskazówek po za złączem IN które podpiąłem do 5 pina a nie do ostatniego. Zadziałało mi również na 4 pinie.
    Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
    Temat zamknięty