Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwig jak w automatach z zabawkami.

VirusInfected 15 Lis 2006 09:22 996 2
  • #1 15 Lis 2006 09:22
    VirusInfected
    Poziom 9  

Mam pomysł na dźwig o konstrukcji identycznej jak w przypadku automatów z pluszakami. Wyobrażam sobie 2 szyny na ścianach, taśmę która będzie poruszać żerdzią wzdłuż szyn, wysięgnik poruszający się po żerdzi, wciągarkę łapy na wysięgniku no i łapa. Czyli 5 silników odpowiedzialnych za poruszanie maszyną (liczę dwa dla poruszania żerdzią).
    Sterowane za pomocą pada do PS1. Analog 1 - odpowiedzialny za poruszanie żerdzi z wyciągnikiem na rusztowaniu wokół pokoju oraz wyciągnika na żerdzi.
    Analog 2 - Opuszczanie i podnoszenie łapy na wyciągniku. R1 powolne zamykanie łapy przy trzymaniu przycisku. R2 powolne zwalnianie łapy. L1 natychmiastowy skurcz łapy. L2 natychmiastowe zwolnienie łapy.

Jestem zupełnie zielony więc mam kilka pytanek:

Jakie mniej więcej części elektroniczne potrzeba aby zbudować taki dźwig?

Ile scalaków trzeba użyć i zaprogramować dla takiego urządzenia ?

Czy wykorzystuje się wtedy te same silniki co w przypadku robotów i czy będą one w stanie poruszać ciałem o masie ok. 2 kg ?

0 2
  • #2 15 Lis 2006 12:23
    MAAKX
    Poziom 12  

A co to ta żerdz?
    Zależy o jakich silnikach myślisz, krokowe czy DC
    Jeśli nie będziesz sterował automatycznie tylko ręcznie to wystarczy silnik DC z przekładnią
    Jeśli automatycznie z możliwością powtarzania ruchu to potrzebna silniki krokowe + sterownik i programator pozycji
    Na DC też można ale dochodzą jeszcze enkodery -wychodzi drożej

0
  • #3 19 Lis 2006 22:18
    as88
    Poziom 20  

Jeśli jesteś zupełnie zielony to może lepiej sie nie bierz za to...
    Nie, żebym Cie odpychał od elektroniki, ale spróbuj czegoś prostrzego na początek, bo jeśli nie wiesz nic o elektronice to wątpie, aby Ci sie udało...
    jednak życzę POWODZENIA!!!

0