Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini wieża CD - tuner - radio - kaseta CD3620 .

mar_tec 15 Lis 2006 10:32 1527 4
  • #1 15 Lis 2006 10:32
    mar_tec
    Poziom 10  

Prosiłbym o wszelakie porady związane z mini wieżą (noname) o symbolu CD3620. Mianowicie problem tkwi w słuchaniu radia FM.
    Wystarczy jakiekolwiek drganie, uderzenie w szafkę na której stoi wieża i automatycznie przestrajają się fale. Ustawię np na 105.0 FM, radio odbiera ładnie i czysto. Jeżeli delikatnie porusze wieżą to przestraja się tak jakby na fale MW pojawiają się cyferki 139.0 albo jakies inne 934.0 i potem musze kilkakrotnie stukac w wieżę i ponownie wskoczy na FM.
    Czy mogę to w jakiś sposób samemu naprawić?
    Pokrętło do ustawiania częstotliwości jest bardzo czułe.
    Czy są gdzieś jakies zimne luty, jeżeli tak to gdzie mam szukac usterki.
    Prosze o pomoc i dziękuję z góry.

0 4
  • #2 15 Lis 2006 11:32
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

piszesz ,że reaguje na stukanie po obudowie,aż się prosi o sprawdzenie tunera i przelutowanie podejrzanych lutów,sprawdzenie kabli i wszelkich styków,sprawdź to pokrętło.pozdro

Dodano po 3 [minuty]:

jak masz mechaniczny przełącznik zakresów w radiu to może tam niektóre styki źle pracują ,spryskaj go np."Kontaktem" lub sprężonym powietrzem

0
  • #3 16 Lis 2006 10:57
    mar_tec
    Poziom 10  

Dokładnie sprawdziłem i sytuacja jest taka, że radio ustawie na 105.0 FM i wystarczy delikatnie puknąc w obudowę, a nawet w podłoże na którym stoi radio i na wyświetlaczu pojawiają się cyferki 989.3 FM i szumi.
    I tak kilkakrotnie pukac az spowrotem wróci na 105.0 FM. Więc przełącznik FM/MW wg mnie jest OK.
    Czy oprócz zimnych lutów może to być coś innego?

0
  • #4 16 Lis 2006 11:29
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

wygląda na zimne luty,podejrzane mogą być jeszcze przyciski od tunera (np.lekkie przywieranie-podczas gdy nic nie przyciskasz)
    a z kasety i płyty jest w porządku?
    po prostu będziesz musiał poszukać zimnych lutów lub jakiś przerw na ścieżkach ewentualnie przełączniki
    szukaj ,próbuj i pisz

0
  • #5 16 Lis 2006 16:00
    mar_tec
    Poziom 10  

Z kasety i z płyty CD jest dobrze - dzwięk czysty i piękny.
    Tylko i wyłącznie radio wariuje.
    Więc rozkręce i sprawdzę płytkę i polutuję gdzie wyda mi się że coś jest nie tak.
    Oczywiście napiszę czy coś zdziałałem.

0
  Szukaj w 5mln produktów