Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Candy - nie wyłącza się.

15 Lis 2006 17:55 5166 8
  • Poziom 12  
    Lodówka to Candy - do góry zamrażalnik, dół chłodziarka wys ok 160 cm. Problem z nią taki, że się nie wyłącza. Już raz całą jej zawartość musiałem wyrzucić (wiecie jak fajnie wygląda zamrożony, a później rozmrożony majonez ;) ? ).
    Co zauważyłem? Jak wyłączy się ją pokrętłem (tzn termostat da na 0), a następnie włączy, to sprężarka chwilę buczy (tak jak zatrzymany silnik), a po ~30 sek wyłącza się całkiem. Włącza się za jakieś 5 min (nie wiem czy to jakiś czas defaultowy, czy włącza się "z termostatu" po podniesieniu się temperatury. Dzisiaj chcę odkręcić termostat i poczyścić co się da...
    Co w niej może być "nie tak" ? Ile może kosztować naprawa?
    Dzięki za pomoc :)
    Aha. Lodówka nie była używana na moje oko ponad rok (jest w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu).
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Wezwij chłodnika. Sam nic nie zrobisz. Prawdopobnie nieszczelny układ chłodniczy.
  • Poziom 18  
    a masz lód na całych plecach lodówki ?
  • Poziom 12  
    Jeśli chodzi o lód z tyłu - to nie wiem. Lodówka jest dosyć mocno zasłonięta meblami/ścianami.
    Ale... Wczoraj wyczyściłem styki na termostacie i póki co działa dobrze :)
    Jak odkręciłem termostat i go przechyliłem to charakterystycznie kliknął. Może coś "zaskoczyło" ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Minęło trochę czasu od kiedy założyłem posta. Lodówka jak napisałem wyżej już działa i ma się dobrze :)