Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 21PT165B/58P AA5-AB

cvc d15 15 Nov 2006 18:33 3162 6
    cvc d15
    Level 13  
    Witam, standby i żadnej reakcji, odpala po odpięciu nóżki rezystora 3563 1k wymuszam 0V (ster. od pin19 kontrolera 7600, cały czas 0,7V) przetwornica pracuje prawidłowo, wszystkie! napięcia ok. Prawdopodobnie 7600 nie dostaje jakiegoś sygnału lub uszk 7600, dziwne bo reszta śmiga bez problemu. Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem proszę o pomoc, pozdrawiam!
  • Helpful post
    MAJSTER XXL
    Level 29  
    jeżeli dioda miga to wskaże błąd ,policz jak miga-liczy się w tym modelu odstęp w sekundach,np.1sekunde świeci-1 sek. nie świeci itd.
    czy chociaż słychać chwilowe wejście wysokiego napięcia na kineskopie?

Dodano po 3 [minuty]:

może być przepalony rezystor oznaczony na schemacie:3461,3460,3453 oraz zwarta dioda 6462
  • Helpful post
    mirex
    Level 43  
    Warunkiem poprawnej pracy procesora jest tylko dobre napięcie zasilania, właściwy reset /POR/ i brak blokady z szyny.
    Wylutuj 7640 i zobacz czy wtedy na pin 19 masz zmiany. Podstaw czystą pamięć, wejdź w tryb SM, wpisz opcje.
    No i co z LED - sygnalizuje coś? Ze wskazaniem błedów jest troche inaczej niż napisał poprzednik.
    LED miga:
    -1sek/1sek - procesor
    -2/2 - błąd szyny
    -3/3 - pamięć
    -4/4 - TXT
    -5/5 - tuner / opcje
    cvc d15
    Level 13  
    Więc jest tak: dioda nie sygnalizuje kodu błędu, jedno napięcie - a jednak - powinno być 183V (noga R 3480) jest 169V. Dzisiaj postaram się wykluczyć uszk procka, dzięki za informacje, postaram się na bieżąco pisać czy coś z tego wyszło, mam utrudniony dostęp do netu, pozdrawiam!

Dodano po 48 [minuty]:

MAJSTER XXL wrote:
    czy chociaż słychać chwilowe wejście wysokiego napięcia na kineskopie?

Tak, taka była na początku jedyna reakcja na wciśnięcie "+" ; ciche wysokie tylko w chwili wciśnięcia. Przetwornica nawet nie zaświerszczyła.

Dodano po 8 [minuty]:

MAJSTER XXL wrote:
    może być przepalony rezystor oznaczony na schemacie:3461,3460,3453 oraz zwarta dioda 6462

są sprawne

Dodano po 36 [minuty]:

mirex wrote:

Wylutuj 7640 i zobacz czy wtedy na pin 19 masz zmiany. Podstaw czystą pamięć, wejdź w tryb SM, wpisz opcje

przy wylutowanych 7640 i 3563 na pin19 4,95V
    Wszedłem w SM - error txt, dioda zaczęła mrugać, też kod błędu TXT ale to z wiadomego powodu:), podstawilem pustą 24c02. Chyba będzie po prostu gdzieś problem z napięciami, łapię się za oscyloskop, serwisówkę i jade po kolei, inaczej nie przeskoczę...

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Dobra, 3563 na miejscu, po sprawdzaniu zasilacza pod autotrafo tv ruszył, obraz wydaje sie w porządku, jednak po wyłączeniu i załączeniu odpala dopiero po próbkowaniu. Jednak za niskie napięcie.
    mirex
    Level 43  
    cvc d15 wrote:
    Witam, standby i żadnej reakcji, odpala po odpięciu nóżki rezystora 3563 1k wymuszam 0V (ster. od pin19 kontrolera 7600, cały czas 0,7V) przetwornica pracuje prawidłowo, wszystkie! napięcia ok. Prawdopodobnie 7600 nie dostaje jakiegoś sygnału lub uszk 7600, dziwne bo reszta śmiga bez problemu. Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem proszę o pomoc, pozdrawiam!

Rozumiałem z tego postu, że po sztuczce z oporem 3563 TV działa doskonale, jest obraz, głos itd.
    Po ostatnim poście już nic nie wiem.
    Co z tym TXT? Jakie napięcia przetwornicy? Elki z przodu wymienione? 2573 i 2448 wymienione? 2563? Opcje w nowej pamięci pewne?
    Napięciem 183V się nie przejmuj, tam normalnie jest ok. 170V.
    cvc d15
    Level 13  
    W międzyczasie elki wymienione te w/w i wszystkie inne na przetwornicy. Napięcia : 78V, 8.2V, 13.2V wszystko w miarę zgodne. Do tej pory ogarnąłem na tyle, że chodzi beż żadnych bypassów, przetwornica startuje od razu, myślę że od strony zasilania to już wszystko ok. Uszkodzeń jednak jest więcej, dowiedziałem się że to TV jest od "złotej rączki" więc spodziewac się można wszystkiego. Pracuje względnie dobrze, jednak po którymś z kolejnych załączeń upala bezpiecznik 400mA na odchylaniu (1449).

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Trafo WN wymienione na sprawdzone, używane, koniec problemów. Dziękuję wszystkim zainteresowanym i pozdrawiam!