Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interface pod VAG 409.1 i nowsze - zrobił ktoś?

15 Lis 2006 19:08 9412 7
  • Poziom 19  
    Witam,
    proszę moderatorow o przeniesienie tematu do stosownej kategori jest znajduje sie w blednej. Dziekuje

Znalazłem, na elce pod linkiem https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2896156#2896156 schemat i wsad do interfejsu opisanego jako Interface_for_VAG_COM_409. Mam teraz do Was pytanie, czy probował to ktoś skladać? Działa to jako klucz sprzetowy itd czy to zwyczajny fake? Czy wyższe wersje VAG-COMa wystartuja na tym? :) Wsad do 93LC46 niewyglada zbyt ciekawie stad moje watpliwosci. Gdzie ewentualnie dostane układ FT232 lub jakis zamiennik?

Proszę o opinie... :P Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    409 dziala na zwyklym kablu z linia k lub k i L. Jedynie nowsze wersje sa opracowane na kluczu sprzetowym. mam schemat w rar tylko ma haslo jak bede cos wiedzial to dam znac
  • Poziom 19  
    no w sumie masz racje ale zasugerowalem sie opisem programu. Dzialam wlasnie na 409 i interfejsie max232 (k-line) ale jakos zle mam zpaczkowanego bo dziwnie dzialaja funkcje pełnej wersji. Wole wersje 303.1. Jesli ktos ma jakas sprawdzona nakladke na 409.1 to prosze na priv :)

Czekam na dalsze sugestie dotyczące dzialania powyzszego interfejsu :P

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    czyzby kolejny temat tabu... :( Nie wierze ze nikt sie nie zaiteresowal powyzszym schematem.

W dalszym ciagu czekam na sugestie.
  • Poziom 22  
    Ten Twój FT232 to MAX232. Co do Interfejsu to na serio nie opłacało mi się samemu składać :) Zamówiłem w viakenie gotowy za 35 zł.
    Działam nim z dwoma pełnymi wersjami VAG-COM: 311-2 i 409-1 :)
  • Poziom 19  
    stary sorki ale nie bardzo chyba wiesz o co mi chodzi i najwidoczniej nawet nie przegladales schematu. Taki jak Twoi interfejs mam zrobiony z kabla do komorki :) Do Siemensa o ile sie nie myle :D

Wyższe wersje niz VAG 409 potrzebują już interfejsu który jest sam w sobie kluczem sprzetowym. Poprawcie mnie jesli sie myle...
  • Poziom 33  
    mischa a z jakiego zrodła masz w pelni działajacy 409-1 bo jak do tej pory nie spotkalem sie z taka mozliwoscia jesli chodzi o programy oferowane w sieci co do pytania poprzednika to ma racje klucz sprzetowy ograniczyl dostep do nowszych wersji
  • Poziom 18  
    tez mi sie wydaje, ze kolega troche na wyrost napisal z tym dzialajacym 409.1, jedyne co sie da znalesc w pelni dzialajacego to werjse 3xxx