Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB START 1 + antena na magnes - ledwie słychać

15 Lis 2006 19:39 1395 6
  • Poziom 17  
    mam CB START 1 i antene na magnes (http://allegro.pl/item136326671_cb_antena_magnesowa_silicon_18_244_nowa_fv_.html)

Podłączyłem i coś niebardzo działa, tzn. Przy nadawaniu i odbieraniu diody się zapalają, jednak praktycznie nic nie słychać nawet szumu, podłączyłem słuchawki myślą że może będzie lepiej, coprawda jest lepiej ale nadal do bani tzn. Odbierać odbiera ale jest to na słuchawkach ledwie słyszalne, ale słychać że ktoś coś mówi choć już co to niebardzo wiadomo, czy nadaje nie wiem, nie mam jak sprawdzić. Radio było używane w innym aucie i działało. Co może być przyczyną?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    a znane ci jest cos takiego jak srojenie anteny???SWR w reke i stroić!!!Powiedz mi jeszcze ile ta antena ma zysku i drugie gdzie ja zamontowałeś???
  • Poziom 38  
    Prawie jak antena... a prawie robi wielką różnicę. Nie spodziewaj się że na tej antenie będziesz miał dobrą łączność. Im krótsza antena na tym paśmie tym gorzej odbiera. Zysk ok. 1,5 dB chyba w stosunku do widelca :D długość 66 cm czyli około 1/16 długości fali. Czy aby na pewno radio działało. Nawet gdyby działało było to nie znaczy że działa teraz poprawnie, bo mogło się uszkodzić (diody się zapalają a słychać źle). Podłącz jakąś inną antenę i sprawdź samo radio. Możesz nawet podłączyć kawałek drutu o długości paru metrów (tylko nie naciskaj nadawania) jak radio będzie w miarę odbierać to znaczy że antena jest do kitu, a jak dalej będzie źle to radio jest uszkodzone.
  • Poziom 17  
    161MDS01 napisał:
    a znane ci jest cos takiego jak srojenie anteny?SWR w reke i stroić!Powiedz mi jeszcze ile ta antena ma zysku i drugie gdzie ja zamontowałeś???

No właśnie nie jest mi znane :) W rękę i stroić czyli, co? Mam ją ustawiać na samochodzie w różnych miejscach? Czytałem gdzieś coś o mierniku SWR niestety nie mam dostępu do takowego, zysku niby ma 1.5dB ale czy napewno to nie wiem :)

Driver- napisał:
    Prawie jak antena... a prawie robi wielką różnicę. Nie spodziewaj się że na tej antenie będziesz miał dobrą łączność. Im krótsza antena na tym paśmie tym gorzej odbiera. Zysk ok. 1,5 dB chyba w stosunku do widelca Very Happy długość 66 cm czyli około 1/16 długości fali.

No cóż, nie spodziewałem się iż antena będzie luksusowa ale sądziłem że da się na niej nadawać i odbierać i uzyska się zasięg z kilka km :)

Driver- napisał:
    Czy aby na pewno radio działało.

Radio działało na 100% z tym że w innym aucie i z inną anteną :)[/quote]

Driver- napisał:
    Nawet gdyby działało było to nie znaczy że działa teraz poprawnie, bo mogło się uszkodzić (diody się zapalają a słychać źle). Podłącz jakąś inną antenę i sprawdź samo radio. Możesz nawet podłączyć kawałek drutu o długości paru metrów (tylko nie naciskaj nadawania) jak radio będzie w miarę odbierać to znaczy że antena jest do kitu, a jak dalej będzie źle to radio jest uszkodzone.

Czy długość drutu jaką mam podłączyć jest dowolna? Czy może to być przewód elektryczny w izolacji (drut, 1.5mm2)?
  • Poziom 38  
    Może być dowolny drut (linka) izolowany. Podłącz go do gniazdka antenowego, (środkowy styk) długości 3-4 m oczywiśce kawalek izolacji sciagasz aby był styk w gniazdku. Możesz w ten sposób sprawdzić jedynie odbiornik, nadawanie na takim przewodzie może skutkować uskodzeniem radia (stopnia końcowego nadajnika). Przewód wyciagnij na zewnątrz auta zaczep go o coś tak żeby był nad ziemią, skośnie, pionowo lub poziomo, ważne żeby nie leżał na ziemi lub zwiniety w aucie. Jescze jedno, jeśli nie dysponujesz miernikiem SWR i nigdy tego nie robiłeś, proponuje udać się do serwisu, lub poprosic o zastrojenie anteny przez kogoś kto już to robił i wie jak zestroić antenę. Antena powinna być zestrojona w miescu, w którym będziesz ja zwykle montował (prawdopodobnie na dachu pojazdu) i po zestrojeniu, powinieneś ją tam zawsze motować.
  • Poziom 17  
    Start 1 to chyba tylko radio w FM,może sygnał jest silny a z tego powodu ledwie słychać.
  • Poziom 17  
    no własnie, radio ma przełącznik AM/FM ale opisywana przeze mnie wyżej sytuacja (że coś tam słychać ale bardzo cichutko/słabiutko) ma miejsce po ustawieniu na FM jak przełącze na AM to jest kompletna cisza (żadnych szumów, trzasków, nic...).