Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kontrolka ladowania skoda octavia

15 Nov 2006 20:39 9538 7
  • Level 10  
    Mam problem z kontrolka ladowania w skodzie octavia 1.9 TDI. Kontrolka po przekreceniu kluczyka ledwo jest widoczna. Po uruchomieniu silnika nie wzbudza sie alternator i nie laduje dopoki nie podniose obrotow silnika powyzej 2000 wtedy tyka przekaznik swiec zarowych i kotrolka gasnie. Pojawia sie wtedy ladowanie (napiecie ladowania 14.2V). Czasami jest ok i kontrolak po przekreceniu kluczyka zapala sie z taka sama intensywnoscia jak pozostale i gasnie odrazu po zapaleniu silnika. Co moze byc przyczyna takiego zachowania?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    kolego mi tesz cos ostatnio wariowało i okazało sie że wirnik świruje

a może któraś dioda nie styka

chociać wtedy miałbys ponad 15v

sprawdz ile masz v na full obrotach
  • Level 10  
    Sprawdzilem bez obciazenia ma 14.2 przy obrotach od 1000-4000 zas przy pelnym obciazeniu 14.0 przy tych samych obrotach wiec tu jest ok. Rczaej obstawiam moze cos przy wzbudzeniu moze ktoras z malych diod szwankuje ale czemu czasami jest dobrze?
  • Level 39  
    Najprawdopodobniej blokuje się regulator od strony kontrolki dlatego jak kontrolka słabo świeci wzbudza się dopiero przy wyższych obrotach.P
  • Level 11  
    Ja miałem taki problem że w cale nie świeciła kontrolka i okazało się,że był spalony tranzystor w liczniku JST97 po wymianie wszystko działa pozdrawiam!!!
  • Level 26  
    Trzeba sprawdzić czy nie zawieszają ci się szczotki, lub się nie kończą, to mi wygląda na taka własnie typową przypadłość alternatorów.
    Pozdr.
  • Level 10  
    Sprawe juz rozwiazalem okazalo sie ze spalony byl tranzystor w zegarach tak jak pisal ariel2232.

• Level 15  
    Chciałbym dodać że ten element SMD opisany jako JSt do dioda BAS21 lub BAV21.

Pozdrawiam.