Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbłyski na obrazie w TV Philips

mirekkk:) 16 Lis 2006 10:24 957 14
  • #1 16 Lis 2006 10:24
    mirekkk:)
    Poziom 20  

Witam.Mam nastepujące objawy w TV Philis(nie wiem jaki to model bo zerwana jest etykieta znamionowa,ale chyba w tym przypadku nie będzie to istotne).Na ekranie widoczne sa szybkie rozblyski.Znikają one przy przekręceniu potencjometru SCREEN w trafopowielaczu.Przekręcenie w prawo powoduje jednak uwidocznienie powrotów i zaniebieszczenie obrazu szczególnie przy zmiejszaniu jaskrawości staje sie całkiem niebieski.W lewo też znikaja rozbłyski,ale obraz jest za ciemny i z kolei zawiera zbyt moło niebieskiego.Podsumowywując jest pewien obszar optymalny, ale na nim pojawiaja sie te rozbłyski.Czy trafo WN jest do wymiany?Prosze o porade.Pozdrawiam!

0 14
  • #2 16 Lis 2006 11:43
    naprawa tv
    Poziom 18  

Witam, co się dzieje z ostrością gdy tak kręcisz siatką- screen.

0
  • #3 16 Lis 2006 11:50
    Poziom 20  

Ostrość jest w porządku i pozostaje bez zmian.

0
  • #4 16 Lis 2006 11:52
    naprawa tv
    Poziom 18  

czy jak kręcisz siatką to słychać jakieś strzały w kineskopie

0
  • #5 16 Lis 2006 11:53
    Poziom 20  

Nie, nic nie słychać.

0
  • #6 16 Lis 2006 11:57
    naprawa tv
    Poziom 18  

sprawdż napięcia na pk 200v, w jakim zakresie reguluje g2-siatka,może masz jakieś przeciążenie pokręć g2 i zobacz jak zachowuje się napięcie +b z zasilacza.

0
  • #7 16 Lis 2006 12:03
    Poziom 20  

Sprawdze te napięcia i odpisze jutro jakie wyniki pomiarów.Tymczasem dzięki za pomoc!

0
  • #8 22 Lis 2006 15:32
    Poziom 20  

Witam ponownie.Zmierzyłem zakres VG 2 i wynosi 150-500V.Opisze jeszcze dokładniej te objawy.Jak zauważyłem migotania te pojawiają się po około 1-2 min po właczeniu.Wyglada to jakby kolor niebieski modulowany był ,,przydzwiękiem sieci" i jeszcze jedno ,objaw ten zniknął po stuknięciu w szyjkę kineskopu.Czy może żarzenie ,,przechodzi''na katode?

0
  • #9 22 Lis 2006 17:34
    Hammer111
    Poziom 28  

Witam.Niestety kolego-kineskop dokańcza żywota.Prawdopodobnie masz zwarcie i o ile kolory są jeszcze w porządku to odepnij żarzenie i w to miejsce włacz przewod nawinięty(trzy razy) wokół ferryta na trafopowielaczu.powinno pomóc.Spreawdz po tym podłączeniu nap.żarzenia-b.ważne-o ile za duże to skoryguj oporem.pozdr.

0
  • #10 22 Lis 2006 17:52
    Poziom 20  

Kolory są ok,ale nie bardzo wiem o co chodzi z tym odpięciem żarzenie.Czy zasilić je szeregowo poprzez ,,cewke'' nawinięta zdutu na rdzeniu czy też chodzi o coś innegi.Bardzo proszę o sprecyzowanie.I jeszcze jedno.Jakie prawidłowo powinno być w tym przypadku to napięcie?

0
  • #11 22 Lis 2006 18:41
    Hammer111
    Poziom 28  

Witam.Z płytki PK odłącz napięcie żarzenia kineskopu.Następnie nawin na rdzeniu trafopowielacza linką ok.1mm z trzy zwoje i konce wlutuj w miejsce żarzenia.W przewodach indukuje się nap.i w ten sposób będziesz miał zarzenie.Napięcie żarzenia ma wynosić 6,3V.pozdr.

0
  • #12 22 Lis 2006 18:51
    Poziom 20  

Teraz wszystko jasne,a jak uważasz ile taki kinol może mi jeszcze pociągnąć?

0
  • #13 22 Lis 2006 18:59
    Hammer111
    Poziom 28  

Witam.Trudno mi na oko określić jego żywot i można to stwierdzic dopiero po sprawdzeniu jego emisji.Podejrzewam,że jeszcze sporo pogra to wielokrotnie takie pzreróbki stosowałem i telewizory pracują już długo bez reklamacji.W grę wchodzi usunięcie zwarcia pomiędzy katodą a żarzeniem-możesz sobie o tym poczytać i poeksperymentować ale wtedy jest niebezpieczenstwoi uszk.kineskopu nie mając do tego celu odpowiedniego przyrządu.Podejrzewam,że masz kineskop tzw.ESF i wpisz w wyszukiwarkę ESF i od czytania na jego temat głowa zaboli.pozdr.

0
  • #14 22 Lis 2006 19:22
    Poziom 20  

Dzięki pozdro.

0
  • #15 15 Sty 2007 12:52
    Poziom 20  

Witam!Powracam ponownie z pytaniem :jakiego miernika prawidłowo powinienem użyć do pomiaru tego napięcia.Pozdrawiam!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo