Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens "STEP 7" i "LOGO!"

16 Lis 2006 20:00 5300 7
  • Spec od TV
    Witam
    Czy ktoś posiada jakieś ciekawe materiały albo linki na temat sterowników siemensa o których mowa wyżej?

dzięki pzdr
  • Poziom 27  
    Witam!
    Po pierwsze Step 7 to nie sterownik, ale oprogramowanie narzędziowe (a właściwie pakiet) do sterowników Simatic S7.
    Po drugie materiałów jest sporo w Internecie. Przejrzyj elektrodę i strony siemens’a np.: http://support.automation.siemens.com lub określ co Cię dokładnie interesuje bo materiał jest obszerny.
  • Spec od TV
    Cześć
    tak-pomyliłem się....z tym step 7..ok nieważne...

w zasadzie chodzi mi o jakiś poradnik przewodnik itp...do programowania w step 7.....oraz jakies info o tych LOGO!......pozdrawiam
  • Poziom 28  
    A tak nawiasem mówiąc, to Step-em7 nie zaprogramujesz sterownika LOGO. Step7 jest do SIMATIC S7 300 i 400.
    Logo zaprogramujesz za pomocą klawiatury lokalnej, (jeśli ma - nie każda wersja ją posiada) lub za pomocą programu LOGO SOFT COMFORT. Z tym, że problemem tutaj jest kabelek do LOGO. Schemat jest zdaje się nawet na elektrodzie, ale jest problem z częściami.
  • Spec od TV
    wiem że step 7 i LOGO! nie są to tożsame pojęcia....:D......tak tylko rzuciłem wątek..bo to mnie interesuje..
    pzdr
  • Poziom 28  
    No to trzeba szukać, faktycznie na elektrodzie jest tego trochę.
    Ja np na ostatnich targach automotikon poszedłem do Siemensa, i jak powiedziałem że pracuję tu i tu ze sterownikami między innymi LOGO to dostałem pełną dokumentację do logo, książkę do programowania itp.
    Czasem warto się na takich imprezach pokazać. Nawet dawali do innych sterowników też.
  • Poziom 28  
    W przedstawicielstwach Siemensa za frytki dostaniesz podręcznik do LOGO!, STEP7 - pierwsze kroki (czy coś takiego), a jak dobrze pogadasz dto dodatkowo oprogramowanie demo.
  • Poziom 10  
    Jest cos takiego jak zestaw startowy LOGO, fajna skrzynka z kablem oraz oprogramowaniem, w każdym razie ze wszystkim co trzeba aby zacząć zabawę.

6ED1057-3BA00-0BA4 ZESTAW STARTOWY LOGO

Cenowo nie wychodzi najgorzej.