Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator 770 a 770 Z - jakie są różnice ?

23 Lip 2003 22:14 3395 4
 • Poziom 11  
  Po raz pierwszy formułuję posta, więc z góry przepraszam za ewentualne sformułowania.
  Od jakiegoś czasu miałem problemy z programatorem TYP 770 w pralce PS 663 S Bio. W kilku miejscach nie przekręcał się, tylko próbował i się "cofał".
  Postanowiłem wymienić go na nowy. W sklepie z częściami kupiłem programator TYP 770 Z (wg słów sprzedawcy, powinien pasować bez problemu). Jakież było moje zdziwienie, gdy po przepięciu przewodów ze starego programatora do nowego (robiłem to na zasadzie 1:1 i posiłkowałem się schematem załączonym na obudowie pralki) po ustawieniu pralki na 2 program i włączeniu jej - pralka pobrała wodę i gdy programator przesunął się na kolejną pozycję za przeproszeniem WYWALIŁO MI BEZPIECZNIKI - doszło do zwarcia. Sprawdziłem miernikiem i okazało się, że w kilku pozycjach (prawdopodobnie w momencie załączania grzałki lub silnika głównego) omomierz pokazywał stan zwarcia. Sprzedawca sprzedając mi programator wspomniał, że 770 Z ma "mocniejsze podłączenie grzałki". Czy to oznacza, że należy inaczej podłączyć przewody? Bardzo proszę o pomoc!.
 • Poziom 11  
  Tosą te same programatory prawdopodobnie pomyliłeś połączenia."mocniejsze" podłączenia oznaczone są kropką na stykach N i Z
 • Poziom 11  
  Dziękuję za odpowiedź. Mam jednak w związku z nią jeszcze jedno pytanie.
  Czy oznaczenie styku literą Z zamiast N ma jakieś znaczenie, a jeśli tak to jakie?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam.
  Zgadzm się z tym co pisze RA a oznaczenie styków literą Z czy N nie ma znaczenia (przewody podpinasz identycznie Z czy N).Diagramy czasowe są takie same.
 • Poziom 11  
  Siedziałem wczoraj (a właściwie dzisiaj) do 2-giej w nocy, walcząc z podłączeniem programatora. Efekt pozytywny. Prakla zaczęła normalnie funkcjonować.
  Dziękuję RA i POLO2 za wyjaśnienia. Rozwiały moje wątpliwości i zdopingowały do bardzo dokładnego podłączenia kabelków wg schematu. A tak przy okazji okazało się, że część z nich była zamieniona miejscami (m.in. na stykach przy włącznikach bio i wirówki). I to było prawdopodobnie przyczyną zwarcia.
  Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.