Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LJ 1005 uruchamia się ale nie drukuje

print 16 Lis 2006 23:04 4315 4
  • #1 16 Lis 2006 23:04
    print

Poziom 16  

Witam.
    Mam problem z HP LJ 1005.
    Po podłączeniu do zasilania drukarka przygotowuje sie do pracy (zakręci silnikiem) pali się zielona dioda. Komputer wykrywa drukarkę. Po wysłaniu zadania drukarka nie drukuje. Dioda zielona pali się przez cały czas nawet gdy brak papieru, gdy otworta klapa czy brak tonera.
    Znalazłem post o takim zachowaniu drukarki i była tam mowa o wymianie formatera. Temat był już zamknięty a nie było tam mowy czy komputer wykrywa drukarkę.
    Czy to na pewno formater?

0 4
  • #2 17 Lis 2006 08:27
    Kazik
    Spec od drukarek

Wydrukuj engine test i bedziesz wiedzial. Jesli wyjdzie ok to na 99% walniety masz formater, zreszta wszystkie opisane objawy na to wskazuja. Mozesz jeszcze sprawdzic drukarke pod katem niekontaktow.

1
  • #3 12 Gru 2006 19:20
    print

Poziom 16  

Wymienilem formater ale dalej drukarka zachowuje się w ten sam sposób.
    Co można jeszcze sprawdzić?
    engine test drukuje (poziome paski)

0
  • #4 15 Gru 2006 13:59
    Kazik
    Spec od drukarek

Pozostaje Ci podmiana DC kontrolera - ewentualnie sprawdź go pod kątem niekontaktów... bo jeśli nie zczytuje poprawnie niektórych sensorów... równie dobrze może być cześciowow uszkodzony procek. Mierzyłeś napięcia na transoptorach i switchach? Przy otwarciu pokrywy powinna się zaświecić diodka na zółto... Na razie innych pomysłów nie mam - zasymuluj jakieś inne błedy i zobacz czy drukarka reaguje.

0
  • #5 20 Gru 2006 22:09
    print

Poziom 16  

Trafiła mi się jeszcze drugą HP LJ 1005. I zachowuje się prawie tak samo.
    Po podłączeniu do prądu drukarka uruchamia się, zapala się zielona dioda nawet jak nie ma papieru. Po zadania drukowania z drukarki wychodzi kilka stron czystych a następne coraz wyraźniejszy druk. Później jak drukarka rozgrzeje się reaguje na brak papieru prawidłowo (miga żółta dioda). Jak z 10 min postoi to od nowa najpierw białe strony a dopiero następne wydrukowane są prawidłowo ( jak się rozgrzeje). Wydaje mi się że jest to problem z grzałką i przez to drukarka nie reaguje na brak papieru czy otwarcie.
    W tej pierwszej drukarce była wymieniana folia utrwalania. Może to przez utrwalanie taki problem.

0
  Szukaj w 5mln produktów