Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon z najlepsza baterią?

16 Lis 2006 23:26 26969 28
  • Poziom 13  
    Witam.Mam 6310 ale che zmienic na inna zalezy mi najbardziej na bat ktora długo trzyma,myslałem o Pan SA6 czy sa jescze jakies tel z takimi bat bo ja nic nie znalazłem ??

Moderowany:

najlepszy pisze sie przez "sz" a nie "rz" jak bylo w oryginalnym tytule <tomaszwl>

• Poziom 17  
    tylko 6310 i 6210 to sa telefony "żywotne" :D
  • Poziom 15  
    Dominas napisał:
    tylko 6310 i 6210 to sa telefony "żywotne" :D

potwierdzam i podejrzewam ze fona z taka bateria jak w 6310 nie znajdziesz :)
  • Poziom 15  
    A ja mam samsunga x200 i trzyma mi 14dni bez tykania a w użytkowaniu 7-10 dni. Orginalna bateria super sformatowana przezemnie :)
  • Poziom 33  
    Powerbass napisał:
    super sformatowana przezemnie :)

baterie się formuje, a dyski formatuje.

Powracając do tematu to nie słyszałem o telefonie co by tak trzymała bateria jak w 6310. Chyba, że 6310i :D .
    Miałem taki telefon ponad dwa lata temu i ciągle trochę żałuję, że zmieniłem na inny. Zmieniłem, bo 6310 jest trochę "długa" w porównaniu z telefonami sprzedawanymi obecnie na rynku. i tylko to powstrzymuje mnie przed powrotem do 6310.
    Miałem teraz kilka telefonów i jakoś cały czas "to nie to"
    W N70 jak długo grałem jadąc pociągiem to bateria trzymała jeden dzień. Poprostu tragedia.Zawsze woziłem baterię na podmianę. Zmieniłem go na 6100. Bateria trzyma tydzień i czekam, aż nokia wyprodukuje coś co mogło by zastąpić 6310.
  • Poziom 15  
    Dziwne, a ja na Allegro czytałem, że baterie trzerba sformatować. Widocznie ktoś mnie wprowadził w błąd.
  • Poziom 15  
    ja nie wiem czy sie formuje czy formatuje ale nawet na opakowaniach od baterii nowych jest instrukcja formatowania baterii
  • Poziom 23  
    nie sformatować tylko uformować(FORMOWAC)-to prawda--3 pierwsze razy rozładować do zera i ładować 12-16 godz.

pozdrawiam*****
  • Poziom 15  
    Witam odnośnie długości trzymania baterii to faktycznie N6310i trzymała świetnie, ( a jak ją zgubiłem w śniegu i znalazłem po miesiącu to po wysuszeniu i ładowaniu 24h trzymała mi o jeden dzień dłużej) :D to dopiero był aparat. teraz użytkuje N6020 i trzyma mi ok 5-6 dni przy normalnym użytkowaniu-Pozdrawiam. Nokia 4-ever
  • Poziom 15  
    Formatowanie baterii: Nowa bateria nie jest w pelni naladowana.Aby zapewnic jej dluga zywotnosc oraz poprawne dzialanie , nalezy ja sformatowac.Pierwsze trzy cykle ladowania powinny trwac 12-14 godzin .Baterie nalezy uzytkowac az do calego calkowitego rozladowania.Po pierwszych trzech cyklach ladowania baterie mozna uzytkowac normalnie .
    taka informacja jest na bateriach foofa i forevera
    czyzby producent nie wiedzial co pisze :)
  • Poziom 33  
    Jedni producenci piszą Formatować, a inni Formować, więc który ma rację jeśli uważasz, że producent się nie myli?

Mam wykształcenie elektryczne i zawsze mnie uczyli, że akumulatory się formuje.
  • Poziom 15  
    ktorys sie myli tylko ktory :?: ten od formatowania czy ten od formowania :D
  • Poziom 33  
    Dla przykłady podaję link do instrukcji obsługi akumulatora
    http://www.saftbatteries.com/130-Catalogue/PDF/io_srx_pl.pdf

Mowa w niej o formowaniu.

Przeważnie na akumulatorkach do telefonów produkcji Chińskiej pisze formatowanie, ale jeśli chciało by się wierzyć temu co oni opisują to niektóre baterie powinny trzymać w telefonie na czuwaniu do dwóch miesięcy. :D

Np Standardowo w SE t230 jest bateria 700mAh i trzyma z nową baterią na czuwaniu ok. 10 dni.
    Na Allegro jest bateria do SE t230 o pojemności 3000mAh i chyba nikt nie liczy na to, że będzie ona trzymać proporcjonalnie dłużej.
  • Poziom 13  
    ok dzieki wszystkim za pomoc-znowu kupiłem 6310i miałem tez panasonica, jest tragiczny... bat przy odrobinie zabawy trzyma 4 dni max!!!!!!

A jesli chodzi o formatowanie czy formowanie to jestem za FORMOWANIE-m :)

Jeszcze raz pozdrawiam:)
  • Poziom 18  
    Z tego co przetestowalismy z kilkudziesieciu tel dostepnych na naszych sklepach najlepiej egzamin zdala noki 1600. Bateria wytrzymala 7 dni a na czuwaniu 12 dni.
  • Poziom 13  
    ok dzieki kupiłem spowrotem 6310i :)))
  • Poziom 33  
    a wogóle po co konkretnie to zapytanie , przeciez nie mieszkamy na jakimś zadupiu w którym nie ma prądu i trzeba jechać do innej wioski naładować baterię , nie wiem po co ludzie zwracają na to uwagę ... , co za róznica czy telefon będzie działał raz 3 dni a w kolejnym cyklu 7 , czy 14 ... , ważne by mozna było z niego zadzwonić i wygodnie z niego korzystać :idea:

każdy aparat ma przecież wskaźnik baterii , nie jest on po to by zajmował miejsce na LCD ... :D

co do 6310i , fakt fajny aparat , ale 6 lat temu ... , polonezy też kiedyś były fajne , mówią że maluchy też :D
  • Poziom 12  
    sformatowac czy formatowac - zwal jak zwal wiadomo o co chodzi

a czy e50 to nie nastepca 6310 ? czy juz ktos testowal tam zywotnosc baterii ?
  • Poziom 15  
    Raczej nie seria 60-siątek w większości należy do aparatów klasy biznesowej a więc raczej następcami będą 6230i, 6080 i i nie pamiętam E czy N 70- bardzo fajny i mocno zaawansowany telefon. Mimo wszystko Nokia i tak jest najlepsza i najprostsza w obsłudze. Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    picador napisał:
    nie wiem po co ludzie zwracają na to uwagę ... , co za róznica czy telefon będzie działał raz 3 dni a w kolejnym cyklu 7 , czy 14 ...

Nie wiem jak intensywnie używasz telefonu ale powiem ci że bateria wyczerpuje się zwykle w najmniej odpowiednim momencie gdy nie masz jej akurat jak szybko naładować(zwłaszcza w pracy gdy telefon dzwoni jak opętany).To takie prawo Murphy'ego...
    Co do "długotrzymających" telefonów wyczaiłem ostatnio że 6300 powinna dawać radę.
  • Poziom 24  
    Panasonic SA6, VS3 - 15 dni przy mnie, gdzie 6310i trzyma 8-10 dni u mnie ^^ a normalnym ludziom po 12-14 dni
  • Poziom 33  
    Nie wiem jak intensywnie używasz telefonu ale powiem ci że bateria wyczerpuje się zwykle w najmniej odpowiednim momencie gdy nie masz jej akurat jak szybko naładować(zwłaszcza w pracy gdy telefon dzwoni jak opętany).To takie prawo Murphy'ego...
    Co do "długotrzymających" telefonów wyczaiłem ostatnio że 6300 powinna dawać radę.[/quote]

nie przesadzajcie z tymi 6310i , miałem ją 5 lat temu , u mnie cykl ładowania się zmieniał , ale zazwyczaj bateria wytrzymywała mi ok 5 dni , są tacy co się chwalą że 14 dni im trzyma , wszystko się zgadza , jak leży na stole i jej nie ruszamy , aparat nie zmienia nadajników ...

mam pod 1,5 roku N70 i batt trzyma mni od 3 do 5 dni , mało nie rozmawiam , a baterii nie oszczędzam , widzę 2 , czy 2 kreske doładowauję , ładowanie trwa szybko więc nie ma co się przejmować a i baterie oryginalne są tanie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    emwu napisał:
    Panasonic SA6, VS3 - 15 dni przy mnie, gdzie 6310i trzyma 8-10 dni u mnie ^^ a normalnym ludziom po 12-14 dni

SA6 tak ale VS3 ma 860mAh tak samo jak VS6 którego używam.Dobre parametry ma jeszcze SA7 niestety niedostępny na polskim rynku i MX7 dostępny od niedawna i w dobrej cenie jak za taki sprzęt.
  • Poziom 21  
    nokia 1600 na czuwaniy trzyma 2 tygodnie telefon ma zero dodatkowych funkcji a ma baterie a jak k750i
  • Poziom 33  
    nokia 1600 która wypoczywa sobie na barku w pełnym zasięgu faktycznie będzie pracowała do 2 tygodni , tylko nie wolno jej ruszać , zero budzików i tp ...

bateria z nokii 1600 pasuje nie do SE K750i , lecz np do nokii 6230i czy N70 jeżeli już porównujemy klasy aparatów , wiadomo czym lepszy aparat tym bardziej łakomy na batt :idea:

ale czy o nokii 1600 można mówić dobry aparat tylko dlatego że ma dłuższy czas czuwania :?: , aparat ten leży na najnizszej półce nokii ...

nokii 6310i nic nie przebije pod wzgledem jakości rozmowy , czasu czuwania , czasu rozmowy , czy klasy aparatu i nie ma co dyskutować , tylko że to już nie te czasy ...
  • Spec od GSM
    heh..jak już tak dyskutujemy..próbowałem róznych ale zawsze jednak wracałem do 6310i i jak słusznie zauważył picador nie tylko chodzi o ładowanie.Ten model to po prostu telefon do rozmów a nie kombajn do wszystkiego.Ma on i wady np dla mnie mógłby mieć jeszcze nieco większy LCD lub przynajmniej możliwość ustawiania większych liter ale to i tak b.dobra konstrukcja.Swojego czasu przed N6310i Nokia wypuściła popularnie zwanego ,,banana,, i na owe czasy zdobył popularność nie mniejszą niż ten ostatni.Następcą miał być (tak sądzę) N7110 i gdyby konstrukcję oparto na 6310i a nie na 3210 to byłby być może najbardziej lubiany fon dzisiaj..
  • Poziom 10  
    Jeżeli chodzi o czas działania to chyba nic nie pobije telefonu Motorola F3 z wyświetlaczem w technologii elektronicznego papieru. Na Allego ok. 160zł. Kolega ją ma i minimum trzyma mu ona 12-14 dni, mimo że bateria ma nominalną pojemność 700mAh
  • Poziom 12  
    :?:ja bym na twoim miejscu zmienil na nokie 6230i poniewaz bateria trzyma ok.5-6 dni

Dodano po 25 [sekundy]:

:?:ja bym na twoim miejscu zmienil na nokie 6230i poniewaz bateria trzyma ok.5-6 dni
  • Spec od GSM
    djaras1992 napisał:

Dodano po 25 [sekundy]:

chyba telefonu nie używasz jak ci tyle trzyma
    moja wytrzymuje góra dwa dni jak sie nie rozgaduje
    ale srednio jest to 1,5 dnia oczywiście przy uzywaniu telefonu