Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung P-58sc zasilacz, przetwornica

cfo 23 Lip 2002 22:40 1516 5
  • #1 23 Lip 2002 22:40
    cfo
    Poziom 21  

Mam pytanie jak odłaczyc zasilacz tego telewizora schemat na stronie http://monitor.ti.ru:8101/shem/tv/more15.html aby sprawdzic napiecia wyjsciowe zasilacza na jakich elementach one wystepuja ? Po wczesniejszym połaczeniu poleciał tranzystor w zasilaczu BU oraz opór , po podłaczeniu zarówki na kolektor i emiter swieci sie ale chce sprawdzic napiecia na wyjsciu tego zasilacza

0 5
  • #2 24 Lip 2002 00:18
    opelr
    Poziom 29  

To standartowy zasilacz na TDA4601,więc nie powinno byc problemu ,obciąż sztucznie napiecia wyjściowe -heh przcież to normalne,a tą żarówkę w przetwornicy to olej tylko od razu wymień pozystorek i TDA pewnie BU więcej nie poleci, a propos jak chcesz sprawdzić zasilacz po wtórnej jak ci pierwotna dobrze nie chodzi.pozdr.roland

0
  • #3 24 Lip 2002 00:55
    cfo
    Poziom 21  

Dzieki zasilacz działa sprawdziłem na traznzytorze odchylania po jego wylutowani i podłaczeniu zarówki do kolektora i emitera swieci oraz dioda z przodu na telewizorze zastanawiam sie co mam zrobic w nastepnej lolejnosci prosze o jakies podpowiedzi

0
  • #4 24 Lip 2002 01:03
    opelr
    Poziom 29  

cfo napisał:
    Dzieki zasilacz działa sprawdziłem na traznzytorze odchylania po jego wylutowani i podłaczeniu zarówki do kolektora i emitera swieci oraz dioda z przodu na telewizorze zastanawiam sie co mam zrobic w nastepnej lolejnosci prosze o jakies podpowiedzi

To pomierz przy takiej opcji pozostałe napięcia,jak są ok,to zmierz impulsy bazy BU WN (miernikiem uniwersalnym na zakres 20Khz)jeśli są 15650khz to wstaw BU i powinien odpalić(no chyba że walnięty np C411-sprawdzić)

0
  • #5 24 Lip 2002 01:16
    cfo
    Poziom 21  

To pomierz przy takiej opcji pozostałe napięcia,jak są ok,to zmierz impulsy bazy BU WN (miernikiem uniwersalnym na zakres 20Khz)jeśli są 15650khz to wstaw BU i powinien odpalić(no chyba że walnięty np C411-sprawdzić)

Co do tych pozostałych napiec o które napiecia chodzi prosze opisz to dokładnie tzn te napiecia na jakich elementach moga wystepowac bo naprawde nie znam sie na tym dobrze co do pomiaru tych impulsów miernikiem uniwersalnym odpada nie mam zakresu na Hz

0
  • #6 24 Lip 2002 14:30
    cfo
    Poziom 21  

Dziękuje wszystkim którzy w jakis sposób pomogli mi w odpaleniu tego TV przesledziłem wszystkie elementy ze schematem tzn przetwornice odchylanie wymieniłem C411 oraz sprawdzilem napiecia na wszytkich mozliwych kondensatorach oraz na odczepach trafo wszystko chodzi działa. Jeszcze raz serdecznie dziekuje za pomoc WSZYSTKIM oraz za wytrwałosc i sorki ze byłem taki uciazliwy ale bardzo mało wiem na ten temat moge powiedziec dopiero sie ucze

Pozdrawiam cfo

0