Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics Su-V670 PXS cap. dziwnie sie zachowuje.

17 Lis 2006 02:04 3120 6
  • Poziom 10  
    Od kilku dni posiadam wzmacniacz Technics SU-V670 PXS cap. mam dwa pytania co do niego, mam nadzieje ze to sie wyjaśni bo jestem trochę zaniepokojony,Po pierwsze kiedy podłącze źródło dźwięku pod wejście np AUX a na INPUT SELECTORZE mam ustawione coś innego np CD lub TAPE 1 to z głośnika wydobywa sie bardzo cichy dźwięk( mówiąc o dźwięku mam na myśli sygnał audio a nie jakieś piski czy buczenie, dotyczy to całego postu) i nie wiem czy to jest jakieś przebicie czy co??
    Po drugie podłączyłem do testów jeden głośnik ALTUS 140 bo tylko tym dysponuje, dźwięk leciał z komputera na wejśce CD, volume ustawione na 1/3 tak że wzmacnia był bardzo letni, (dla porównania dzień wcześniej był ustawiony na 1/2 volume zagrzał sie bardziej) i po jakimś czasie było słychać ciche kliknięcie we wzmacniaczu i z głośników przestał sie wydobywać dźwięk, i tylko kiedy podkręciłem volume na max. było słychać cichy dźwięk wydobywający sie z obudowy wzmacniacza!! co wydaje mi sie niedorzeczne, dlatego chciał bym sie dowiedzieć co jest grane. Po jakimś czasie wzmacniacz zaskoczył znowu ale sytuacja sie powtórzyła, tak samo się działo kiedy podłączyłem same słuchawki a głośnik był zupełnie odłączony, sprawdzałem także podłączając do wzmacniacza sygnał audio przez 3 różne kable. Ogólnie wygląda mi na to jak by włączało sie zabezpieczenie termiczne lub zwarciowe (choć nie jestem pewien czy ten wzmacniacz to posiada, a poza tym jak pisałem wzmacniacz jest chłodny i podłączałem różny sprzęt zewnętrzny). Proszę pomóżcie.ł
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 38  
    Ewidentna usterka wzmacniacza. Być może to tylko zimny lut koło przekaźnika protectu. Wydobywający się dźwięk ze środka wzmacniacza to drgające kondensatory ceramiczne wpięte między wyjście a masę. Temperatura wzmacniacza przy pracy jalowej (bez obciażenia) jest dość wysoka - te wzmacniacze tak mają. Natomist mówiąc o dźwięku z głośników rozumiem mówisz o ustawionej gałce VOL na max? To również normalne.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Więc pozostaje tylko ten problem z wyłączającym sie wzmakiem. Zauważylem dziś ze jedna z kontrolek obok przycisku power opisana jako amplifier operation monitor: current drive (jest jeszcze kontrolka voltage control) gdy dzwięk sie wyłącza przygasa i świeci takim słabym, chwilami lekko migającym światłem i kiedy stukne w okolice tych kontrolek dzwięk zaskakuje, a gdy stukne powtórnie, znika, choć też nie jest to regułą bo nieraz nie odnosi to skutku.
  • Poziom 38  
    W takim razie mamy doczynienia z zimnym lutem w okolicach przekaźnika i hybrydy SVI. Musiał byś zdjąć dolną klapę i przelutować jak leci układ protekcji (jeżeli nigdy tego nie robiłes poradź się jakiegoś znajomego który będzie wiedział co i gdzie polutować).
  • Poziom 22  
    ALTON - jestes pewien ze 670 tka była na hybrydzie a nie na bipolarach jak VX700 ?
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc Alton, mam jeszcze pytanie, pewnie nie ostatnie;] W tym poście: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic617366.html
    ktoś miał problem też z tym że dźwięk mu odcinało, pisałeś aby przeczyścił przekaźnik od protectu, czy u mnie też powodem może być wypalony przekaźnik?? Orientujesz sie gdzie mogę zlokalizować ten przekażnik ewentualnie, bo nie znam sie na wzmakach dobrze, dzieki