Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwa różne suby w jednym aucie jednocześnie

17 Lis 2006 11:24 1134 8
  • Poziom 13  
    w związku z tym że jak powszechnie wiadomo jedne przetworniki czują się doskonale w HH a inne w techno, zrodziło mi się w głowie pytanie
    czy posiadając odpowiednie zasoby gotówki sensownym byłoby zainstalować w aucie 2 różne suby np yakuzę i bsw i na 2 piecach yakuzie dać od 50hz w dół a bsw od 50 w górę.
    czy istnieje jakaś doktryna lub doświadczenie które odradza taką kombinację?
  • Poziom 42  
    moim zdaniem lepiej nie robic takich eksperymentow poniewaz suby przewaznie maja inne pasma widzialem na zlocie cos takiego koles mial suba blau i sony brzmialo to okropnie jeden szybszy drugi wolniejszy ja odradzam takich kombinacji:)
  • Poziom 36  
    Dokładnie.

Można łączyć tylko głośniki niskotonowe tej samej firmy i tego samego typu.
  • Poziom 30  
    Zawsze jest możliwośc słuchania tylko jednego suba :)
    Mając 2 wzmaki włączane osobno wybieramy, ale to będzie bezsensowne i kosztowne.
  • Poziom 30  
    Pomysł nie jest głupi. Problemem jest tylko zestrojenie tego. Szybszy sub musiałby grać do ok. 40Hz, wolniejszy(np. jakiś pionek lub dbx12) poniżej w br lub BP.
    Jak masz pieniądze i miejsce w samochodzie to możesz spróbować, tyle, że możesz mieć problemy z zestrojeniem tego.

Crazy88 sony i blaupunkt wogóle grają lipnie więc nie ma co o nich mówić.
  • Poziom 13  
    crazy_88 napisał:
    moim zdaniem lepiej nie robic takich eksperymentow poniewaz suby przewaznie maja inne pasma widzialem na zlocie cos takiego koles mial suba blau i sony brzmialo to okropnie jeden szybszy drugi wolniejszy ja odradzam takich kombinacji:)

dlatego napisałem żeby zrobić cięcie w 2 strony. nie chodzi mi żeby oba chodziły na raz a jedynie żeby każdy z nich był odpowiedzialny za inne pasmo czyli nieaktywny w nieswoim typie muzy. tyle że wbudowane w piece zwrotki mogą nie wystarczyć.

Dodano po 3 [minuty]:

łowieca napisał:
    Zawsze jest możliwośc słuchania tylko jednego suba :)
    Mając 2 wzmaki włączane osobno wybieramy, ale to będzie bezsensowne i kosztowne.

mijałoby się to według mnie z celem bo w hh zdarza się szybszy bit czasem a w techno zdarza się także wolne grzmotnięcie. a przecież w locie nie będę wybierał.
    chodzi o pełne zadowolenie z przetworzonego dźwięku a nie tylko dobór do słuchanej muzy.
  • Poziom 26  
    no badzo ciekawe rozwiazanie, ale niesttey kosztowne no i zajmuje wiecej miejsca, powinien byc jakis potencjometr ktor reguluje szybkosc glosnika:):):)
    a mozna wiedziec jaki mas zpojazd z emasz tyle miejsca? a nie bylo by lepszym rozwiazaniem kupci jakiegos glosnika jednego pozadnego za cene tych dwoch i wbrac taki aby byl posredni?
  • Poziom 31  
    No i to jest właśnie ten dylemat którego nigdy się nie rozwiąże do końca. Ja tu widze tylko takie rozwiązanie że dac dwa głośniki w różnych skrzyniach i przelączać zdalnie... żeby grał albo jeden głośnik albo drugi. Ale momentalnie pojawia się pytanie czy to ma sens... Bo przecież za tę kasę można już mieć ponad 2 razy droższy głośnik od każdego z tych dwóch, który na pewno dostarczyłby więcej frajdy... Cóż, jak dla mnie to skrzynia bass reflex - nie za duża - na bardzo dobrym głośniku - zasilana czyms o dużym współczynniku tłumienia.
  • Poziom 13  
    kivlov napisał:

a mozna wiedziec jaki mas zpojazd z emasz tyle miejsca? a nie bylo by lepszym rozwiazaniem kupci jakiegos glosnika jednego pozadnego za cene tych dwoch i wbrac taki aby byl posredni?

mam scenica póki co ale to nawet nie chodzi o miejsce, bo moim zamysłem nie jest koniecznie uzyskanie max spl a rewelacyjnego dźwięku basowego. co do przodu jak wiadomo im więcej kasy tym mozna dls ref lub rainbowa, ale z subami przeważnie musimy wybierać między zejściem\spl a kickiem. zawsze na elce w odpowiedzi na pytanie jaki sub pada jakiej muzy słuchasz, a przeciez chyba można czasem tego a czasem tego. miejsce można zorganizowac uzywając np. jednej 12 i jednej 15 - nawet w jednej podzielonej skrzyni, zostanie tylko wtedy kwestia estetycznego wykonania. myślę że taka kombinację przy np yakuzie 15 plus hbp 1502 i ravemasterem 12 plus hbp 602 można by zmiescić w 120 litrach co nie jest wiele więcej niż 100 L dla samego bsw II 154.
    co wy na to?