Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo CD ACD-197 dziwne zachowanie lasera :/ Prosze o pomoc

lionmen 17 Lis 2006 17:04 1005 3
  • #1 17 Lis 2006 17:04
    lionmen
    Poziom 10  

Witam. Mam następujący problem. Mianowicie mam do naprawu Radiomagnetofon Daewoo. Problem jest w nim taki że przestało działać cd. Po względnym obejrzeniu sprzetu hehe :) doszedłem do wniosku że przegrzewa sie BA 6398FP. Miałem racje dostał dobrze aż przygrzało płytke. Po wymianie jednak nadal to samo, tzn. po uruchomieniu cd laser wraca na pozycje początkową, płyta rusza jednak po pewnym czasie pare razy laser zgrzytnie tzn. mechanizm. Co zauważyłem mechanizm laser próbuje go przesunąć nadal w prawi mimo iż jest już w pozycji początkowej, sprawdziłem mikroswitch - działa, również wszystkie połaczenia ścieżki itp. Nie mam już pomysłu co to może być, również krecenie lasera nie pomaga, czasami załapie ilość utworów ale po kliknięciu play nadal zero reakcji. Prosze o szybką pomoc. Z góry dzieki

P.s. Dodam jeszcze że czasami laser zauważy ścieżki, zatrzyma cd pokaże ilość utworów ale po odpaleniu playem nadal ta sama sytuacja, próbowałem również odpalać cd z utworów końcowych ale też nic.

0 3
  • #2 17 Lis 2006 21:40
    Telo
    Poziom 39  

Jak BA sie zagotował to przed jego wymoną trzeba było wymienić tasiemkę i czytnik bo moze on dostaje zwarcia i uszkadza BA lub silniki mają zwarcie i one uszkodziły prądowo układ zobacz na schemacie czym steruje ten BA?

0
  • #3 18 Lis 2006 08:37
    lionmen
    Poziom 10  

Właśnie że nie moge nigdzie znaleść schematu do tego szajsu, silniki są dobre bo pracuję bez problemowo również tasiemka nie wygląda nigdzie na przerwaną. Sam już nie mam bladego pojęcia co to może być :/

0
  • #4 20 Lis 2006 01:38
    lionmen
    Poziom 10  

Temat zamykam, bo zanim ktoś coś pomoże to minie 5 lat, a te radia wyjdą z obiegu, takżę dzieki chociaż jedynemu za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów