Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uprawnienia sep E do 1 kV.

17 Lis 2006 18:11 26265 7
  • Poziom 2  
    Mam pytanko, chce zdodyć uprawnienia sep E do 1 kV, jaki jest zakres materiałów na te uprawnienia, bo nie wiem z której książki skorzystać, czy są to:
    1. sieci, urządzenia i instalacje o napięciu do 1 kV
    2. zespoły prondotwórcze
    3. urządzenia elektrotermiczne
    4. urządzenia do elektrolizy
    5. sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego
    6. elektryczna sieć trakcyjna

Czy punkty 2,3,4,5,6 należą do sieci powyżej 1 kV.
  • Poziom 22  
    zakreślasz sobie punkty które chcesz, im więcej zakreślisz większą musisz wykazać się wiedzą, np. po co ci zespoły prądotwórcze jak nie będziesz przy nich pracował (choć zawsze może sie przydać)
    a te punkty to wszystkie do 1 kV
  • Poziom 20  
    dojdzie ci jeszcze ratownictwo porażonego prądem
  • Poziom 21  
    Idz tam gdzie będziesz zdawał i poproś o broszure Szczegółowa tematyka egzaminu kwalifikacyjnego dla ...............................a do tego możesz sobie zakupić Poradnik elektromontera albo coś podobnego tam w punkcie powinni cię poinstruować bo teraz to egzaminy przeprowadzają chyba zakłady energetyczne tak bynajmniej jest teraz u nas zabrali tę fuchę SEPowi
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    lgy1 napisał:
    egzaminy przeprowadzają chyba zakłady energetyczne tak bynajmniej jest teraz u nas zabrali tę fuchę SEPowi

o to chyba coś się zmieniło bo wiem że jeszcze w kwietniu bodajże sep się tym zajmował bez udziału ZE
  • Poziom 20  
    ZE daje tylko uprawnienia na prace przy liniach energetycznych w swoim rejonie a to inna bajka. Nie musisz mieć uprawnień ZE aby mieć SEP.
  • Spec od Falowników
    SEP to tradycyjna nazwa świadectwa kwalifikacji czy jak się ten papierek zwie. SEP nie ma na to monopolu. Ja robiłem ś. k. w SIMP-ZORPOT, a sam jestem członkiem innego stowarzyszenia, które ma także swoje komisje egzaminacyjne.