Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jeszcze raz rozmieszczenie kolumn

17 Lis 2006 21:14 1310 3
  • Poziom 17  
    Witam! Wiem temat poruszany byl wiele razy, ale to i tak nie rozwiazuje mojego problemu... Otorz mam rozmieszczone glosniczki tak jak na rusynku (1, 2, 3, 4 i 5 to subwoofer). Problemow jest pare:

- gdy siedze przed LCD bas jest "przyćmiony" tzn glebia wydaje mi sie mniejsza a na lozku jest cuuudownie gleboki. Jak pogodzic te dwa fakty?

- chcialbym inaczej ustawic kolumny 1, 2, 3, i 4 zeby lepiej odbierac efekty dzwiekowe ale nie mam pomyslu jak...

W tej chwili wszytskie kolumny sa podwieszane pod sufitem, czy to dobrze? Sub stoi na podlodze, wentylem i glosnikiem do srodka pokoju

Jakies sugestie? Z gory dziekuje :)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 17  
    Rozmieszczenie to nie jest taka prosta sprawa,sam przed momentem skończyłem sprzątać bałagan jaki powstał przy szukaniu właściwego miejsca pod moje kolumny.Niestety nie znalazłem dziś odpowiedniego.Na łożku owszem mam podobnie bas - "pompuje" niesamowicie zwłaszcza gdy leże.Jednak już po wstaniu basu ubywa przynajmniej o połowę.Ręka sama wciska przycisk kontur na pilocie by to wyrównać.Doszedłem do wniosku że trzeba kupić standy,zestaw kolców a na podłogę położyć dywan.Trzeba eksperymentować z ustawieniem.Powiem tylko że znalazłem takie miejsce w pokoju gdzie niewielkie kolumny Polaris 80 ustawione na biurku potrafią zagrać lepszym basem niż moje Altus 300 na podłodze.Takze Tobie radzę doświadczalnie określić ustawienie głośników.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 30  
    Tu my tobie nie za bardzo może pomóc tak na odległość. Sam musi pokombinować z ustawieniem. zgranie kolumn z akustyka pokoju to nie jest taka prosta sprawa jak się może wydawać i wielokrotnie zajmuje ona wiele dni zanim uzyska się zadowalający efekt.

pozdrawiam Gilotyn@

PS: daj suba pomiędzy łóżkiem a akwarium to może coś pomóc. A jak nie to daj centralnie pod LCD. Musi z nim trochę polatać po pokoju a jak nie to trzeba będzie polatać z memblami :)
  • Poziom 17  
    zapominalem dodac jednej waznej rzeczy :) ogladam filmy na TV poprzeez wyjscie TV na karcie graficznej czyli zalezy mi na dobrej jakosci lezac na lozku... :) ok pomecze sie :) pozdrawiam