Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tranzystory IGBT w falowniku Vectron VC 400-370

17 Lis 2006 21:48 1698 5
  • Poziom 22  
    Witam. Mam problem z falownikiem Vectron VC 400-370. Mało jest o nim w internecie a siadły mi w nim tranzystory końcowe. Z tego co się zorientowałem są to tranzystory IGBT o takim oznaczeniu: MG 500Q1US11
    Interesują mnie jakiekolwiek namiary na polską firmę sprowadzające takie tranzystory. Jest to falownik o mocy 22kW więc pytanie czy ktoś naprawiał taki falownik i czy to się opłaci. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    nie mogę znależć aplikacji w necie .masz ich tam 6szt. trzy czy jeden?
  • Poziom 22  
    Ok znalazłem dwie firmy TME i Proton. Ta druga ma bardziej wiarygodne ceny. Lecz naprawy falownika jeszcze nie zakończyłem. Mam na pewno uszkodzone dwa moduły a jest ich tam 10 szt wszystkie 8 jest na pewno sprawne. Moduły dopiero zamawiam. Lecz nie wiem jeszcze czy sobie z naprawą poradzę jeszcze takiego "bydlaka" nie naprawiałem. Czy ma ktoś może namiary na rozsądną firmę która się zajmuję naprawą takich urządzeń. Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    KAPEKO Koziegłowy k/Poznań; wysyłaliśmy kilka falowników do naprawy-działają.
  • Poziom 14  
    Tak pytaj w KAPEKO o pana Slawka tel. 061 8 127 901
  • Poziom 22  
    Dzięki wielkie. Jak sobie nie poradzę to z pewnością skorzystam. Na razie czekam na zamówione moduły.

Moduły zakupiłem ale się okazało że jest ich tam 12 szt 4szt na jedną fazę ,połączone równolegle odejścia z modułu na faze ale sterowania mają oddzielne. Tak więc brakuje mi jeszcze dwóch. Tyle że ten falownik pracował na bez tych dwóch modułów. Znalazłem jeszcze uszkodzona płytę zasilającą jestem w trakcie naprawy.
    Mam pytanie. Moduł jeden wytrzymuje 500A a na fazie jest ich cztery więc jaki największy silnik można podłączyć bo na tabliczce pisze 110kW a moim znaniem jeden moduł wytrzyma 200kW więc poco są tam aż cztery.