Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagłośnienie renault megane coupe

17 Lis 2006 22:38 8414 13
  • Poziom 10  
    witam...
    ..pewnie temat odgrzewany, ale będę wdzięczny za wszelką pomoc i porady w temacie jak wyżej..
    ..w tym temacie jestem leszczem, a chciałbym zmienić w końcu drętwe brzmienie dochodzące z zamontowanych seryjnie głośników.. ale jak to zrobić najlepiej by nowe głośniki znalazły się w miejscach seryjnych ale w końcu niech grają "jakoś"? co kupić, jak i gdzie zamontować?

licze na waszą pomoc i doświadczenie drodzy koledzy!
  • Poziom 10  
    do drzwi i na tylną półkę wchodzą 13-tki (no chyba, że ktoś przerabiał temat montowania tam 16cm to chętnie dowiem ciś co i jak) - coś za ok. 200 zł/kpl znajdę?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ostatnio było kilka tematów o reniach.uzyj szukaj.
    elo!dan
  • Poziom 10  
    przeglądałem właśnie te posty ... w większości posługiwano się tam linkami do aukcji allegro, które są już zamknięte ...i lipa :(

..więc podpowiedzcie chłopaki co za rozsądne pieniądze włożyc do tego auta, zeby potem wstydu nie było :)

pozdr!
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    ja na twoim miejscu kupil bym 16 cm na przod i jakiegos subika w bagaznik:D

najtaniej to mogly by byc phonocary y line n a przod (110 zloty) wzmak solinga monoblock(140zloty) i stx ten zolty za (77 zloty lub 107 zloty ) i do tego skrzynia ktora bys wykonal sam i juz masz nawet fajny zestaw
  • Poziom 10  
    dzięki za pomoc!
    mam jeszcze 2 pytanka:
    - czy zastosowanie sprzetu o którym pisze crazy_88 wiąże się także z wymianą seryjnych kabli? jeśli tak to na jakie?
    - jak podłączyć potem to w jedną całość? trochę czytałem o tym ale nie jestem pewnien czy dorze to kumam - w przednich drzwiach midbasy + pod szybą tweetery i to rozdzielone zwrotnicami i podłączone do radia; a w bagażniku sub podłączony ze wzmaczniaczem?
  • Poziom 36  
    grey007 napisał:
    dzięki za pomoc!
    mam jeszcze 2 pytanka:
    - czy zastosowanie sprzetu o którym pisze crazy_88 wiąże się także z wymianą seryjnych kabli? jeśli tak to na jakie?
    - jak podłączyć potem to w jedną całość? trochę czytałem o tym ale nie jestem pewnien czy dorze to kumam - w przednich drzwiach midbasy + pod szybą tweetery i to rozdzielone zwrotnicami i podłączone do radia; a w bagażniku sub podłączony ze wzmaczniaczem?

Nie trzeba zmieniać przewodów od głośników przednich.

Wzmacniacz musi być zasilany osobnym przewodem poprowadzonym od zacisku dodatniego akumulatora, przewód ten musi mieć odpowiedni przekrój poprzeczny, aby nie wystąpiły spadki napięcia. Przewody sygnałowe muszą być poprowadzone z dala od głównej wiązki elektrycznej samochodu.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    grey007 napisał:

I jeszcze jedno...
    w przednich drzwiach mam miejsce na głośnik 13-tke. Czy warto zmienic to na 16,5? - pewnie w takim wypadku wchodzą w grę jakies przeróbki a nie wiem czy warto...
    pozdrawiam!

Zmiana głośników przednich z 13cm na 16,5cm niewiele zmieni, więc nie warto zmieniać.
  • Poziom 14  
    żarówka rtęciowa : Na jakiej podstawie sądzisz , że wymiana 16 cm na 13 cm niewiele zmieni ? Szalenie ciekawe to co piszesz , bo ja akurat słuchałem tych głośników w rozmiarze 10, 13 i 16 cm i mam dimetralnie inne zdanie . Słuchałes ich ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    jak dla mnie zmiana z 13-tek na 16-stki zawsze ma racje bytu tj.jeżeli głośniki są podobnej klasy.są nieliczne wyjątki ale to nie ta kasia.
    elo!dan
  • Poziom 10  
    problem jest taki, że miejsce na 13-tki w przednich drzwiach jest w jednym panelu z boczną kieszenią (wersja z elektr szybami, model po 99 r.) na to wchodzą jeszcze zatrzaskowe maskownice.
    w starszych meganach nie mam takiego problemu, głosnik jest montowany w drzwiach osobno.
    w tym miejscu wielki apel do kogos, kto juz przerabiał ten temat!!!
    jaki jest na to patent?
    nagłośnienie renault megane coupe