Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec buderus logamax u-004 problem z ogrzewaniem

18 Lis 2006 09:08 3162 8
  • Poziom 10  
    po prostu nie działa ogrzewanie (ciepła woda jest)
    przy zapalaniu się diody ogrzewania temperatuta nagle skacze do ok. 70 stopni (ustawione jest 60 stopni) i piec sie wylącza.
    wszystkie rurki wokół pieca są gorące, kaloryfery dalej zimne!!!
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Uszkodzony lub zacięty zawór trzydrogowy(przełączający).
  • Poziom 10  
    jaki moze byc ewentualny koszt naprawy?
    chyba ze mozna to naprawic lub wymienic samemu...
    jezeli tak to prosze o porade techniczna.
  • Poziom 10  
    nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. mianowice ok. 2 tygodni temu sytuacja byla poobna. ogrzewanie nie działało. przeczysciłem wtedy filtr, który był troche zabrudzony, i po godzinie piec zaczął normalnie działac.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Sprawa prosta i typowa dla nieserwisowanego u004. Zanieczyszczony zawór 3-drożby. Koszt naprawy w 'normalnym serwisie' to ok 50PLN.
    Należy zamknąc zawór W.U. Następnie zdjąć przewody 'ciśnieniowe' z zespołu membrany. zdjąć zespół membrany. Rozkęcić na części pierwsze. przeczyścić, [ważne! wynienić mły oring uszczelnienia [nie spotkałem sie z takim w sklepach poza serwisem:(]] złożyć do kupy, odkręciż zawór WU i bedzie śmigać.

Chyba ze uszkodzny jest mikroprzełacznik wykrywania zapotrzebowania na CWU. Małoprawdopodobne ale możliwe, wtedy tylko wymiana ww mikroprzełacznika.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dziękuje wszystkim za pomoc
    ogrzewanie juz działa (winny byl ww. zawór 3-drożny)
    pozdrawiam
  • Poziom 32  
    stekoo napisał:
    nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. mianowice ok. 2 tygodni temu sytuacja byla poobna. ogrzewanie nie działało. przeczysciłem wtedy filtr, który był troche zabrudzony, i po godzinie piec zaczął normalnie działac.

Jak to się robi ? I gdzie jest ten filtr ?
  • Poziom 33  
    Przeważnie na powrocie z instalacji, ale tego nie wiemy.
    My nie wróżki.
    Zapodaj zdjęcie.