Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć mikser Monocor MPX-7500? Do wzmacniacza podłączony PC.

18 Lis 2006 13:48 2070 5
  • Poziom 10  
    Witam. Dostałem za darmo mikser Monocor MPX-7500:
    Jak podłączyć mikser Monocor MPX-7500? Do wzmacniacza podłączony PC. Jak podłączyć mikser Monocor MPX-7500? Do wzmacniacza podłączony PC.
    Jest problem nie wiem jak go podłączyc. Mam wzmacniacz do którego jest podłączony komp. Jak zrobic by mixer działał? Ma on takie wejścia:
    Jak podłączyć mikser Monocor MPX-7500? Do wzmacniacza podłączony PC.
    Dostałem do niego takie coś:
    Jak podłączyć mikser Monocor MPX-7500? Do wzmacniacza podłączony PC. Jak podłączyć mikser Monocor MPX-7500? Do wzmacniacza podłączony PC.
    Błagam, niech ktoś pomoże!
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    na wejście LINE1 podłączasz sygnał z karty muzycznej (kabel miniJack - Cinch) natomiast wyjście miksera to gniazdo oznaczone jako AMP które podłączasz do wzmacniacza. Będziesz musiał zrobić przejściówke z Cinch na miniJack (wtyczki Cinch, gniazdo miniJack bo to co na zdjęciu przedstawiłeś wykorzystasz do połączenia miksera z karta muzyczną. Kolejna sprawa ustawienie suwaków. Tor CH1 ustaw tak aby przełącznik wejścia był skierowany na LINE1 oraz na ON (ten wyżej). Fader ustaw na 10. Crossfader ustaw na lewa stronę maksymalnie, przełącznik górny w jego bloku przełącz na CH1. Korektor graficznu ustaw cały na 0 (liniowa charakterystyka). Fader główny czyli MASTER ustaw na minimum. Teraz włącz mikser, puść muzykę z kompa i powoli podnoś suwak MASTER aż usłyszysz muzykę.

Powinno działać :)
  • Poziom 10  
    a wie ktoś ile wart jest taki mikser?
  • Poziom 25  
    Na Allegro był kiedyś taki i poszedł za 66zł :) ale jak jest sprawny to na karnawałowe imprezy jak znalazł :D
  • Poziom 10  
    Czy mógłby ktoś w paincie zedytowac fotke nr 1 i oznaczyc jak mam ustawic mikser - to co opisał elektryk80:
    Cytat:
    Tor CH1 ustaw tak aby przełącznik wejścia był skierowany na LINE1 oraz na ON (ten wyżej). Fader ustaw na 10. Crossfader ustaw na lewa stronę maksymalnie, przełącznik górny w jego bloku przełącz na CH1. Korektor graficznu ustaw cały na 0 (liniowa charakterystyka). Fader główny czyli MASTER ustaw na minimum. Teraz włącz mikser, puść muzykę z komputera i powoli podnoś suwak MASTER aż usłyszysz muzykę.

Nie wiem co to Fader itp. :)
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Masz tokena z logo PRO DJ i nie wiesz co to fader... spoko ale ok ;)

Fader - potencjometr regulujący głośność poszczególnych kanałów (to ten pionowy suwak na każdym kanale)
    Crossfader - potencjometr miksujący dźwięki z dwóch dowolnie wybranych kanałów (to ten poziomy suwak na samym dole miksera)
    MASTER - potencjometr regulujący głośność na wyjściu miksera

Dodano po 2 [minuty]:

tak nawiasem mówiąc to, to co napisałem znajduje się na płycie czołowej miksera z dokładnie tymi samymi opisami :)