Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączę router to mam problem , bez wszystko ok ?

18 Lis 2006 17:38 1636 9
  • Poziom 23  
    Internet mam z łsieci osiedlowej . Mam zew IP 85 xx xx xx . Podłączam router z wifi ( na czas konfiguracji nieaktywne) - sieć do WAN , 1 port Lan do Kompa . Klonuję MAC adres karty sieciowej od dostawcy do routera - włączam DHCP po stronie WAN i LAN i mam , że konflikt adresów lub naprzemienne włączanie i wyłączanie połączenia sieciowego .
    Póki w ustawieniach routera nie włączę DHCP po stronie klienta to sieciówka komputera ma dobrze przydzielony IP z zakresu Routera (192.169.1.100 - 199) jak tylko włączę DHCP IP sieciówki jest takie jak mi przydzielił dostawca internetu 85.xx xx xx ?
    Czy mam ręcznie ustawić wszystko , czy coś robię nie tak ?
    Kiedyś miałem ręcznie ustawioną podsieć ale wyłączyłem router ponieważ połączenie sieciowe na przemien się włączało i wyłączało . U nas w sieci ponoć odbyła się zmiana adresów IP użytkowników - może router pamięta jakieś stare ustawienia ? Reset wykonałem ?
    Co jest nie tak?
  • Poziom 34  
    witam

Mam router Br-6104 Edimax przewodowy ale działanie w routerach i dzielenie sygnału jest jak mi sie wydaje podobne na tej samej zasadzie musisz znac numer karty sieciowejw win98 to pocja --->"uruchom" w pisz WINIPCFG wyswietli dane o karcie i połaczeniu i numer karty sieciowej. jezeli chodzi o XP ? to nie wiem . TAK dla przypomnienia Routery ustawia sie za pomoca Przegladarki internetowej to chyba standart. no i jeszcze zostałą instrukcja routera tam napewno jest podany adres wejscia z przegladarki u mnie np: \\192.168.X.X.

To na razie tyle czego sam doswiadczyłęm i sie na uczyłem wiec pomagam.
    pytaj !!

Dodano po 10 [minuty]:

moze jeszcze u taw w Start --> PAnel Ustawiania --> połaczenia sieciwe -->połaczenia lokalne rozwin i kliknij własciwosci.

1.) wyszukaj w składnikachi wejdz na protokoł seiciowy TCI/IP wybiesz WŁASCIWOSI.
    2) zakładaka OGOLNE zaznacz |uzyskaj adres IP automatycznie tak samo wybierz w KOnfiguracji alternatywne tez IP automatycznie .

zatwierdzajac ciskasz | OK |
  • Poziom 23  
    Router nazywa się GL2422RT . Umię wejść do menu konfiguracyjnego routera ( ręcznie go skonfiguruję ) - ale dlaczego nie działa DHCP ? System XP . Wydaje mi się że router i karta sieciowa w komputerze mają przydzielony ten sam IP i tu jest problem . Nie mam podłączonego drugiego komputera a WiFi wyłączone - więc tylko problem z DHCP - ale jaki ?
  • Poziom 34  
    Klikasz na ikonie połaczenia lokalne ->wybierasz napraw i to wszystko .

powinno zadziałac tak jest u mnie

Zycze powodzenia

Dodano po 15 [sekundy]:

moze jeszcze u taw w Start --> PAnel Ustawiania --> połaczenia sieciwe -->połaczenia lokalne rozwin i kliknij własciwosci.

1.) wyszukaj w składnikachi wejdz na protokoł seiciowy TCI/IP wybiesz WŁASCIWOSI.
    2) zakładaka OGOLNE zaznacz |uzyskaj adres IP automatycznie tak samo wybierz w KOnfiguracji alternatywne tez IP automatycznie .

zatwierdzajac ciskasz | OK |
  • Poziom 23  
    Dziękuję Ci za poradę (Kiss39) ale to wszyzstko już wykonywałem - poczekajmy może spokojnie na poradę kogoś o większej wiedzy w w/w temacie niż moja i twoja razem .
  • Poziom 34  
    nie wiem jak u ciebie ale ja mam wszytko automatycznie przydzielone jak pisze i umnie działa masz moje GG 6177992
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli ustawienia automatycznie nie działają (powinny działać poprawnie) to zawsze możesz wpisać parametry ręcznie.

IP z tej samej klasy do ma router (inna cyfra na ostatnim oktecie)
    maska 255.255.255.0
    brama - IP routera
    DNS IP routera lub te podane przez dostawcę.

Jeśli masz od niego instrukcje to podeślij na e-mail - będzie łatwiej pomóc.
  • Poziom 23  
    Skrócona instrukcja bo cała ma 6MB ?

sorry - nie wiem dlaczego chce punkty za ten plik - ustawiłem ,że rezygnuję !Nie można dodać do twojej poczty załącznika .
    Spróbuję skop[iować tylko fragment ...moment
    Załączniki:
  • Poziom 23  
    Przepraszam - szkoda czasu .
    Skonfigurowałem ręcznie - jak mi napisałeś (MBO) i działa tylko dlaczego na DHCP nie chciało działać ?
    Nie wiem jak długo w tych ustawieniach podziała .
    Acha - jak uaktywnię Wifi to filtrować po macach ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podaj jaki masz ustawiony zakres DHCP i jakie masz teraz IP wpisane na komputerach za nim ?
    Przed włączeniem DHCP ręcznie wpisane IP nie powinny pokrywać się z zakresem DHCP.