Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zbuduj własną maszynę parową.

Jacqbus 19 Oct 2016 18:27 731424 1481
Texa Poland
    urbios
    Level 12  
    Witam , stworzyłem kolejny silnik. Z nowych rzeczy to : cylinder szlifowany (kupiłem materiał na siłowniki) oraz tłok zrobiony z wałka liniowego fi 25, pracuje bez uszczelnienia , bez przedmuchów. Znakomita szczelność. Tłok pracuje w smarze. a o to silnik.
  • Texa Poland
    lokomobila
    Level 9  
    Witam
    Piękna robota i majestat wykonania. Gratulacje.
  • Texa Poland
    JESIOTR1
    Level 33  
    Obroty na kole imponujące - jak zmierzyć Moc i Pracę.
    Proponuję Prądnicę - jej sprawność to ok. 95% Będzie potrzeba zmierzyć wolty i ampery.
    Moje pomiary były 24 V i 2 A ale to było kiedyś. Pary miałem tylko na 5 minut.
    marsosno
    Level 12  
    Dawno tu nie zaglądałem - fajny ten silnik.
    Niestety nie mam czasu i pomysłu jak poprawić mój silnik.
    urbios
    Level 12  
    marsosno , jaki problem masz w tej chwili z silnikiem ? Musiałbym widzieć szczegółowe zdjęcia, i pewnie bym był w stanie pomóc. Ja od jakiegoś czasu zająłem się budową silnika spalinowego, konstrukcja identyczna do mojego parowego, różnica nieznaczna w cylindrze. Dodam, że silniczek działa. Jest na moim kanale możesz zobaczyć. Pozdrawiam
    CHOPIN66
    Level 14  
    Witam
    Ja też buduję swoją maszynę parową . Będzie to silnik oscylacyjny , cylinder wykonany z kawałka rury aluminiowej o fi wewnętrznym 18mm ,długość cylindra 80mm, grubość ścianki cylindra 1mm. Tłok będzie wykonany ze śruby maszynowej i trzech podkładek ocynkowanych . Wał będzie wykonany z trzech śrub maszynowych i dwóch połówek kątownika . Zastanawia mnie tylko jak obliczyć kocioł a dokładniej maksymalne ciśnienie , grubość blach z której będzie wykonany kocioł oraz wydajność w wytwarzaniu pary .
    urbios
    Level 12  
    Witaj CHOPIN66 , silnik oscylacyjny wydaje się być prosty, lecz jest dość skomplikowany. Rurka Twojego cylindra musi być połączona z blaszką która będzie współpracowała z tak zwanym rozdzielaczem. Dodatkowo blaszka musi być równa i odpowiednio gruba. Żeby ten silnik miał prawo działać to pomiędzy blaszką cylindra a rozdzielaczem nie może uchodzić para. Dodatkowo chcesz wykonać cylinder z cienkiej rurki aluminiowej i ciężkiego tłoka ze śruby. Moim zdaniem to nie przejdzie. Na tłoku muszą być uszczelnienia, można też tłok odlać z cyny. Co prawda widziałem kila silników na yt zrobione technika garażową z tego co było pod ręką ,działają ale zatrzymasz je dotykając palcem walu
    Fa
    Level 10  
    JESIOTR1 wrote:
    Obroty na kole imponujące - jak zmierzyć Moc i Pracę.
    Proponuję Prądnicę - jej sprawność to ok. 95% Będzie potrzeba zmierzyć wolty i ampery.
    Moje pomiary były 24 V i 2 A ale to było kiedyś. Pary miałem tylko na 5 minut.

Jak masz nawinięty stojan, jednorazowo czy trzyfazowo?