Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz audio na sylwestra?

17 Lis 2006 21:41 1398 16
  • Poziom 14  
    Witam, mam pytanie czy taki wzmacniacz samochodowy bedzie dzialal pod komputerem PC i zasile go prostownikiem 12V. Prosze o porade? I czy po dluzszym graniu nie spali sie?
    Oto ten wzm.
    Code:
    http://www.allegro.pl/item139559878_wzmacniacz_vk238_400w_faktura_gwarancja.html
  • Poziom 20  
    ..cześć...;)

...jeżeli chodzi o PC-ta to bedzie działał bez problemu, jeżeli oczywiście chodzi o podłączenie sygnału audio...a do zasilania raczej bym nie wykorzystywał prostownika...już lepiej zbudować zasilacz o odpowiedniej wydajności prądowej...;)

...a tak wogóle nie wygodniejsze by było kupno wzmacniacza zasilanego z sieci...??...pozdrawiam ;)
  • Poziom 14  
    he taki wzmacniacz zasilany z sieci kosztuje okolo 300zł a ja zabardzo nie mam tyle kaski. a czy ten wzm co podalem link to faktycznie ma 400W czy to ściema
  • Poziom 20  
    ..wiadomo, że ceny takich wzmacniczy nie sa zbyt małe..:)...ale coś za coś..;)

..a z opisu wynika,że jest to wzmacniacz 2*200W...tylko, że jest to prawdopodobnie moc muzyczna...tak więc wzmacniacz może mieć max 2*60W znamionowej...;)
  • Poziom 14  
    aha bo ten wzmacniacz potrzebny jest mi na sylwestra wiec gdzies tak okolo 9 godzin musi grac caly czas to nic mu sie nie stanie? głosniki to ok 120w 4ohm-owe. a jak to obliczyc ile ma mocy wzmacniacz znamieniowej ? np jak ma MAKSYMALNA MOC WYJŚCIOWA: 700 WAT
  • Poziom 14  
    Na temat zastosowania wzmacniaczy samochodowych w domu napisano wiele na elektrodzie.
    Co do tego konkretnego wzmacniacza to masz specyfikację:

Moc max 400W (łączna)
    Mostek 1 x 50 W
    Skuteczność > 70 dB
    Pasmo przenoszenia 10 - 50.000 Hz
    Impedancja 2 , 4, 8 ohm
    Rozmiary: 214 x 130 x 48 mm
    Czyli w te 50 W można wierzyć
    Kup lepiej zwykły "salonowy" wzmacniacz podłączysz bez poblemu a i wygląd będzie lepszy jak poszukasz to kupisz do 100 PLN
  • Poziom 20  
    ....moc muzyczna czyli "te 400W" jest mocą odczuwalną przez człowieka...wrażenia odsłuchowe(i zazwyczaj jest podawana na obudowach wzmacniacza aby zachecić kupującego..;) )...a moc znamionowa jest to moc oddawana do obciążenia-czyli głośnik...i zależy
    głównie od rodzaju stopni końcowych wzmacniacza...impedancji głosnika...klasy pracy...oraz napięcia zasilającego i wydajności pradowej zasilacza......moc znamionowa jest zazwyczaj 3 razy mniejsza od podanej mocy muzycznej(oczywiście zależy to od powyższych czynników)....;)
  • Poziom 14  
    @darek14 ale taki wzmacniacz do 100zł to ma maksymalnie 2X25W to jest bardzo mało! prosze o odp na pytanie czy po okolo 9godz grania na takim wzmacniaczu samochodowym nie zjara sie?

A i jeszcze znalazłem taki wzm.
    Code:
    http://www.allegro.pl/item141473201_hurtownia_do_tuby_400w_cdi_amp_230_equalizer_zwrot.html
    i tu pisze ze ta moc znamieniowa to jest 2x100Wat czy to jest prawda? i prosze o pomoc ktory lepszy czy ten wzm. co podalem w 1 poscie czy ten co podalem teraz! prosze was o pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy audio
    Witam

:arrow: elektroziom

Nie zgodze sie z kolegą moc muzyczna nie ma nic wspólnego z mocą "odczuwaną przez człowieka !!" Na to jaki poziom głośności odczuwasz wpyw ma w bardzo dużym stopniu sam głośnik ! i jego parametr zwany skutecznością.
    Natomiast moc wyjściowa wzmacniacza jest kompletnie niezależna od klasy w któej pracuje wzmacniacz - co innego moc strat wydzielana na radiatorze końcówki mocy.

:arrow: lukasz90

Wzmacniacz z Twojego linku ma również 2x25W o czym świadczy specyfikacja podana przez jednego z kolegów:
    Cytat:
    mostek 1x50W

Więc nic z tu nie wykombinujesz.

Teoretycznie moc muzyczna jest ok. 2x większa od mocy znamionowej, pytanie tylko na ile prawdziwe są dane dotyczące tej mocy muzycznej :).

Przez prostownik nie podłączaj wzmacniacza, bo będzie buczał

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Mialem ten sam pomysl co Ty

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic624261.html

Jednak to sie nie oplaca, cena jest wazna ale takie kabinowanie nie ma sensu na dluzej. Za podobna kwote mozna znalesc dobry domowy wzmacniacz o podobnych prawdziwych parametrach.
    Przynajmniej bedziesz mial pewnosc ze podziala Ci dluzej
    niz samochodowy no i jakos dzwieku bedzie rowniez inna.
  • Poziom 14  
    mm pomyslalem i jednak moze kupie wzmacniacz sieciowy tylko mam na to 120zł. Bardzo bym prosił o pomoc jaki wzmacniacz za 120zł i tak zeby nawet dobrze to grało.
  • Poziom 13  
    W komisach za bezcen widuje nieraz fajne wzmacniacze renomowanych firm w idealnym stanie bo mania kin domowych nastała i ludzie się pozbywają zwykłego STEREO
  • Poziom 14  
    no ok ale raczej kupie na allegro bo w komisie to sie trzeba znac bo kity wciskaja. A moze mi ktos napisac co za ta kase moge miec(jaki wzmacniacz)
  • Poziom 31  
    sam parametr: 120zl to tylko jedna "wiadoma" ;)
    podstawowy to jakie masz kolumny i jaka to ma byc impreza? duzy pokoj w domu,akademik,sala gimnastyczna,podworko....
    wzmaki na aukcjach chodza dosc wysoko, ja bym polecal polski sprzet,przynajmniej ma deklarowana moc, skoro to impreza jednorazowa, to mniej istotne sa rysy na panelu w stosunku do dzialania, a to juz niezle, wszak wyzej cenowo chodza wzmacniacze z ladnym panelem i sfajczonymi koncowkami, niz calkiem sprawne,acz porysowane,czy z powycieranymi napisami. jesli nie zalezy ci na estetyce tak bardzo, wejdz na "wzmacniacze i wybierz zakladke "polskie", na spokojnie wybierzesz od sredniej czy duzej diory w tej cenie, na radmora 120 bedzie za malo. nie bierz amplitunerow w gatunku: tosca,merkury,elizabeth,9100 tylko cos z ws.
  • Poziom 20  
    Stary zwykla UNITRA i dajesz rade jak za starych lat:-). zalezy jeszcze co chcesz do tego podpiac. le stare sprzety, ktore za to kupisz to wytrzymaja wszystko. 2x25 Watt spoko kupisz.
    pozdrawiam
  • Admin grupy audio
    Witam

Za 120 zł ciężko będzie kupić wzmacniacz którym nagłośnisz sylwestra, no chyba że impreze planujesz w domu.

Jakie masz kolumny ?? najlepiej podaj nazwe producenta oraz model.
    Napisałeś że mają 120W ale nie wiemy jakiej mocy - muzycznej, znamionowej, czy jeszcze coś innego.

Pozdrawiam