Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nauka elektroniki samochodowej!Czym wcześniej tym lepiej!

paavo91 19 Lis 2006 13:59 16254 16
  • #1 19 Lis 2006 13:59
    paavo91
    Poziom 19  

Witam.Mam 16 lat i bardzo chciałbym zajmować się elektroniką w samochodach.Uważam ze w moim wieku dobrze jest zacząć coś czytać bo młody mózg wpoi więcej.Prosze aby nie usuwać tego posta ze wzgledu na mój wiek lecz prosiłbym o jakieś wskazówki jaką książke kupić,czym się zajmować na początek?Odrazu mówie że elektroniki nie znam lecz jestem zdolny i wchodzi mi do głowy.Myślałem na książką WKŁ Elektrotechnika samochodowa.Tam są podstawy a jednocześnie nowości z dziedziny elektroniki.Co o tym sądzicie???

1 16
  • #2 19 Lis 2006 14:12
    TomPi
    Poziom 20  

Nie da się robić elektroniki w samochodach bez znajomości podstaw.
    Poczytaj co to prowo Ohma, co to rezystor,kondensator.

0
  • #3 19 Lis 2006 14:16
    1robert
    Poziom 18  

moim zdaniem, jak to mój kolega powiedział: umiejętności zależą od czasu spędzonego nad tematem... ;)

a tak poważnie to takie książki są fajne, podstawy w nich zawarte się przydają ale umiejętności zdobywa się głównie walcząc z tematami
    ponieważ w praktyce czasem to troche inaczej wygląda jak w teorii.

Przydałyby ci sie podstawy z elektryki i elektroniki - bardzo pomagają zachowania różnych układów - bez nich trudniej.

Ja nie uwważam sie za dobrego w te klocki ale zaczynałem od swojego malucha w którym przerabiałem elektrykę i montowałem ulepszenia ;) ,pozniej coś wymyślałem dla innych.. (podobno potrzeba matką wynalazków -trzeba tylko wytrwałości)

Kiedyś trafiła mi w ręce stara 1992r chyba - książka od Opla Astry w której na przykładzie są opisane zachowania różnych czujników i układów a wydaje mi sie to troche lepsze niż książki ogólnie traktujące o elektronice samochodowej - choc tez dobre do nauki.
    Różne ciekawostki są również tu na elektrodzie - poczytaj
    dojdziesz tez prawdopodobnie do wniosku że prosty problem czasem urasta do trudnej ciekawostki - poporstu życie ;)

pozdrawiam

0
  • #5 19 Lis 2006 14:54
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

dobra książka tylko jak to wszystkie tego rodzaju trochę droga (ale nie z tych najdroższych) Powiem tak wszystkie książki się przydają bo nawet jak się weźmie kilka innych w każdej niby te same tematy a jednak inaczej opisane więc można lepiej zrozumieć dane zagadnienie. Do nauki od podstaw to nawet powiem że te starsze książki są lepsze (przynajmniej do mnie bardziej przemawiały)
    w pełni zgadzam się z tym co napisał 1robert a szczególnie z tą zależnością między praktyką a teorią w wielu przypadkach ma się to do siebie nijak.
    Pozdrawiam i życzę miłej nauki
    Ps.
    dobrze że jeszcze są tacy którzy chcą sie uczyć

0
  • #6 19 Lis 2006 15:02
    k3048
    Poziom 37  

podaj maila , otrzymasz troszkę materiałów na interesujący cię temat ,może na PW

1
  • #7 19 Lis 2006 19:11
    jjanusz
    Poziom 17  

k3048

jeśli można sam bym prosił o trochę materjałów

0
  • #8 19 Lis 2006 20:51
    k3048
    Poziom 37  

jest to CHARAKTERYSTYKA OSPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO POJAZDÓW około 9Mb , raczej dla początkujących , zarys podstawowych wiadomości poczynajac od akumulatora przez układy rozruchu , ładowania , zapłonu itd. na układach elektroniki kończąc , proszę podać adres

1
  • #9 20 Lis 2006 15:50
    jjanusz
    Poziom 17  

jest w profilu ewentualnie kczerski(malpa)wp.pl
    z góry dzięki

0
  • #10 20 Lis 2006 20:09
    domel48
    Poziom 10  

k3048 napisał:
    jest to CHARAKTERYSTYKA OSPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO POJAZDÓW około 9Mb , raczej dla początkujących , zarys podstawowych wiadomości poczynajac od akumulatora przez układy rozruchu , ładowania , zapłonu itd. na układach elektroniki kończąc , proszę podać adres

Witam.Ja też bym prosil jesli mozna oczywicie:) Dziekuje z gory i pozdrawiam!
    domel.poczta(malpa)wp.pl

1
  • #11 20 Lis 2006 20:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 20 Lis 2006 20:54
    Dave78
    Poziom 11  

a moze mi ktos polecic jakas dobra ksiazke o alternatorach/rozrusznikach? Chodzi mi cos wiecej niz artykulki jak dziala itp, bo to jest jasne

0
  • #13 20 Lis 2006 20:56
    Bunny82
    Poziom 16  

Osobiście p[olecam książkę " elektrotechnika i elektronika w pojazdach samochodowych". Jest to tak zrozumiała książka dla osoby która nie zna podstaw elektroniki. Chociaż sam ucze się elektroniki od dłuższego czasu to tak fajnej książki jeszcze nie widziałem. A ak poza tym polecam szkolenie w Poznaniu "Kędzia" www.csm.auto.pl.. wejdż na tą stronę to więcej się dowiesz. Też bym prosił trochę materiałów z elektroniki samochodowej.Z góry dziękuje.

0
  • #14 22 Lis 2006 16:46
    Ruffus-servis
    Poziom 17  

jest to tak obszerny temat ze hoho.na poczatek to trzeba wiedziec jak dziala tranzystor dioda itp.a dopiero potem elektronika samochodowa.

0
  • #15 13 Lut 2007 15:21
    paavo91
    Poziom 19  

Dziekuje wszystkim za udział w dyskusji i za materiały które otrzymałem.POzdrawiam.

0
  • #16 13 Kwi 2011 10:24
    Grzegorz Cichon
    Poziom 15  

Witam. Jestem także zainteresowany materialami odnośnie napraw samochodów. Mam prośbe do k3048 odnośnie tych materiałów. Pozdrawiam

1