Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaodx, nie nawiązano łaczności z centalą.

piolec 19 Nov 2006 14:14 14080 12
Optex
    piolec
    Level 10  
    Witam,
    pierwsze koty za płoty z Satelem. Integra jest Ok ale nie mogę poradzić sobie z Dloadx-em.
    komunikat "nie nawiązano łaczności z centalą" czy cos podobnego...
    Byc moze to konfiguracja laptopa ale wszystko wygląda OK. Port com1 w stanie zielonym, download z manipulatora z komunikatem "zakończ ..." a więc download się rozpoczął... Pewnie coś prostego ale prosze o pomoc. A, kabel nowy....
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    p.marcin
    Level 17  
    Witam

Kolego sharp nie masz racji. Wpisując kod instalatora i * w menu mamy download zatwierdzamy i robimy uruchom. Jeżeli com jest właściwy i centrala nie była programowana z innego komputera to łączy się. Jeżeli był wgrywany program z innego komputera musimy ustawić identyfikatory.

Pozdrawiam powodzenia
    User removed account
    Level 1  
    p.marcin
    Level 17  
    Przepraszam sharp jeżeli uraziłem cię moim postem i że tak drąże temat, muślę że to jest central nowa, a fabrycznie downloading jest wyłączony.
    User removed account
    Level 1  
    piolec
    Level 10  
    Panowie, dzięki za konstruktywny dialog. Juz wyjaśniam Wasze wątpliwości. Centrala jest zaprogramowana z innego kompa. Zmiany do oprogramowania są robione z manipulatora bo nie moge odpalić tego połączenia. Posiłkuję sie Helpem programu. Być moze jest to problem z identyfikatorem centrali... mam jednak przeczucie że chodzi o cos innego ze względu na rodzaj komunikatu sugerującego na brak mozliowści dogadania sie kompa i centrali. Pytam o Wasze doświadczenia dotyczące kruczków w tym zakresie. Czy można jakoś wykluczyć poziom łaczą RS jako bład w połaczeniu?
    Oczywiście mogę zacząć od identyfikatora centrali ale jak go znależć?
    Jeszcze raz dzięki.
    p.marcin
    Level 17  
    Kolego w manipulatorze identyfikatory masz pod zakładką w meni o nazwie konfiguracja TS, zaraz po wejściu kod instalatora * tryb serwisowy #. w programie masz to pod zkładką Komunikacja a póżniej Hasła, numery tel..

Powodzenia
    piolec
    Level 10  
    No i klops... Identyfikatory wpisane ale bez zmian - komunikat "nie nawiazano połaczenia z centralą" :-((( Nikt nie miał takiego problemu????
    User removed account
    Level 1  
    piolec
    Level 10  
    Dzięki za pomoc.
    Sharp --> dokładnie tak zrobiłem (chyba niedoceniasz moich możliwości :-)). Sprawdzałem 3 razy ....
    Anyway, nic to nie dało. Poprubuję a o wynikach poinformuję. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.
    User removed account
    Level 1  
    piolec
    Level 10  
    zamknięte na 4 spusty