Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

T4 94 brak wskazań temperatury

dudekrafal 19 Nov 2006 15:02 25032 14
    dudekrafal
    Level 11  
    Witam
    Na tym forum jestem już od jakiegoś czasu czytając tematy nie napotkałem mojego problemu.

Po zalaczeniu zapłonu zaczyna migać kontrolka od cieczy chłodzacej przy czym wskazówka (temperatura) ani drgnie, nie ma znaczenia czy jest silnik w ruchju czy nie oraz czy jest zimny czy ciepły.
    Czujnik temperatury kupiłem nowy i nic to nie dało.

Jeśli ktoś jest w stanie podpowiedzieć gdzie może istnieć ustarka to z chęcią wszystko sprawdze.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    ARTUR_STANCZUK
    Level 19  
    jak miga kontrolka od cieczy to moze jest zamaly poziom plynu sprawdzales to??, jezeli czujnik jest ok to trzeba szukac przyczyny we wskazniku
  • Helpful post
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    a próbowałeś zewrzeć do masy przewód od zegara czy się wychyli.
    Jeżeli czujnik masz dobry to problem w zegarach lub instalacji
    dudekrafal
    Level 11  
    Płynu jest ponad max mało tego podczas jazdy wszystko jest ok.
    Jutro zajmę się zdemontowaniem liczników. Wielozłacze w desce to pełno białych kabelków oraz 3 kable innych kolotów (z lewej strony) kolorystycznie nie zgadzają się z tymi przy czujniku.

Czy jest jeszcze jakaś centralka gdzie idzie sygnał z czujnika a wychodząc z niej idzie na liczniki?
  • Helpful post
    fructon
    Level 33  
    nie beda sie zgadzac kabel od
    czujnika wchodzi do skrzynki bezpiecznikow a stamtad z innej kostki idzie na licznik i jest to z reguly pin nr 23 w najwiekszej kostce gdybys podal wszystkie dane latwiej byloby udzielic ci informacji
    dudekrafal
    Level 11  
    Fructon a o jakie dane konkretnie Ci chodzi? Moje auto to VW T4 2,4D z 94r

Na desce rozdzielczej sytuacja wygląda następująco. Po zalaczeniu zapłonu zaczyna migać dioda od chłodzenia po chwili gaśnie na jakiąś 1min a następnie znów zaczyna migać, przy czym wskazówka temperatury nawet nie drgnie.

Czasami jest problem z innymi wskaźnikami ( diody oraz obrotomierz) lecz po "terapi wstrząsowej" powraca do normalnej pracy.
    Przypuszczam problem z masą ale tak jak powiedziałem do liczników oraz kostki 23 zabieram się jutro.

EDIT:
    Zdjęcie przedstawia czujnik temperatury.
    Po zmostkowaniu pinów 2 oraz 3 (patrz foto) zalacza sie wentylator, zaś po zmostkowaniu 1 oraz 3 również zalacza sie wentylator z tym ze na mniejszych obrotach.

Po zmasowaniu pojedynczo wszystkich pinów ze wtyczki nie ma efektu na kokpicie (wychylanie się wskazówki)
    User removed account
    User removed account  
    fructon
    Level 33  
    własnie cos sie zamotałes namierz prawidłowo czujnik temperatury ale jak znam t4 to czesto uwala sie połaczenie w liczniku
    dudekrafal
    Level 11  
    Wielkie sorry :) ale ze mnie pupa wołowa :) Elektrit dzieki za poprawke faktycznie zabrałem się za nie ten czujnik no bo w końcu normalnie ten obieg jest zamknięty.

W jakim miejscu znajdę czujnik temperatury w silniku 2,4D (prosze nie pisać ze w bloku bo to wiem :) )
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    leo1966
    Level 11  
    Witam!!! .A może wiesz w którym miejscu jest montowany czujnik temperatury płynu chłodzącego w megance 1,6 K7M i jak go sprawdzić cz prawidłowo działa. Pozdrawiam
    dudekrafal
    Level 11  
    Zamieszczam tutaj 3 zdjęcia.

Pierwsze to moje pytanie co to jest za czujnik na lewo od alternatora z 4 pinami?

Kolejna fotka to prośba aby ktoś kto ma/ miał/ widział takie autko porównał moją konsolę bezpieczników czy tam nie ma czegoś za mało oraz który przekaźnik odpowiada za czujnik wody.

Ostatnie to graficzne przedstawienie czujnika cieczy chłodzącej :?: :)
    Po złączeniu kabla (żółty) do masy wskazówka z temperatury pozostaje na dole a dioda nadal miga, wywnioskowałem iż w kablu nie ma prądu.
    Idąc dalej do przekaźników, nie wiem który odpowiada za owy czujnik (patrz foto 2)

Z góry chciałbym podziękować wszystkim foumowiczom za wyrozumiałość dla mojej niewiedzy (jak to przy nowym aucie). Mam nadzieję iż nie jednemu ten temat będzie bezcenny w rozwiązaniu swojego problemu. :D
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ten czujnik obok alternatora to właśnie czujnik temp.