Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz starej obudowy

Traianus 19 Lis 2006 17:12 1122 5
  • #1 19 Lis 2006 17:12
    Traianus
    Poziom 10  

Wyjąłem ze starej obudowy AT z procesorem 386, wyświetlacz w tym komputerze wyświetlał liczbę 16 nie wiem co ona oznaczała ale po wyjęciu zacząłem się nim bawić podłączyłem do płaskiej baterii 4.5V (posiada on 8 pinów drucików czy jak to tam zwać) i w pewnym podłączeniu wyświetlał 16 a winnym 33 tylko dwa ustawienia działały, gdy podpiąłem dwie baterie równolegle to było to samo gdy szeregowo to 33 zamieniło się w 38 czy ktoś wie co on wogule wyświetla i czy można użyć go we współczesnym komputerze by pokazywał coś przydatnego (a ma on mnóstwo zworek w przeróżnych kombinacjach ) proszę pisać prostym językiem gdyż jestem laikiem w dziedzinie elektroniki. :D

0 5
  • #2 19 Lis 2006 17:23
    mariann
    Poziom 35  

Witam
    Dawniej takie wyświetlacze pokazywały częstotliwość z jaką pracował procesor. Często zamiast konkretnej cyfry pokazywał jeden z dwóch napisów LO lub HI. Czyli "wolno" lub "szybko" czyli z tzw. włączonym turbo :) Poprzez zmianę tych zworek można ustawić inne wskazania wyświetlacza.
    Pozdrawiam

0
  • #3 19 Lis 2006 22:44
    Platon
    Spec od komputerów

Ale ustawienia moga być tylko dwa, ustawione na wsztywno. Wiec to niczego tego nie wykorzystasz.

0
  • #4 21 Lis 2006 18:06
    Traianus
    Poziom 10  

jednak montując jakieś przetworniki czy coś, nieda się tego przerobić aby np wyświetlał temp procka

0
  • #5 25 Lis 2006 05:22
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Chyba taniej będzie kupić gotowy wyświetlacz do tego celu .
    Ale skoro już chcesz majsterkować..............Wszystko się da.

0
  • #6 27 Lis 2006 22:55
    Traianus
    Poziom 10  

kupić coś to se każdy może ale nie oto chodzi, jeśli ktoś wie co i jak to proszę o schemacik, był bym wdzięczny

0