Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję schematu do alarmu samochodowego ProCar Tiger1.7

24 Jul 2002 09:16 4968 19
  • Level 11  
    Poszukuję schematu do ProCar Tiger1.7 lub jakichkolwiek informacji na temat alarmów tej firmy

Z góry dziękuję za pomoc!
    Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Level 22  
    centralka jest z syreną , czy oddzielnie ?
  • Level 11  
    Centralka jest osobno.
    Jest to alarm z 97 roku zakładany gdzieś w Krakowie. kupiłem go z autem i nie mam do niego żadnej instrukcji. Jest to prosty alarn ze stałym kodem realizowanym przez układ MC145026P

Potrafisz coś pomóc :?:
  • Level 22  
    1. napisz więcej co się dzieje z alarmem - napisałeś tylko że wyje po naciśnięciu pilota tzn. że reaguje na pilota i może mieć funkcje panic
    2. czy chodzi ci o schemat alarmu , czy o sposób podłączenia
    3. znajdź przewody dochodzące do centrali i zostaw tylko + , - i diodę i sprawdź czy reaguje na pilota - oczywiście sprawdź czy jest dobry plus i minus
    4. czy to jest alarm firmowy-zagraniczny , czy polski
    5. czy nie ma jakiejś naklejki f-my która to montowała np. na szybie
    6. czy nie możesz ustalić np. od poprzedniego właściciela u kogo montował ten alarm .
    7. czy alarm ma sterownik zamka centr. i szyb tzn. czy czy coś klika wewnątrz centralki
  • Level 11  
    Na alarmie jest plomba gwarancyjna "ProCar 97.04
    na płycie centralki jest "ProCar TIGER 1.7"
    W interku znalazłem firmę ProCar z Wrocławia z informacją żeod kilku lat nie zajmują się już alarmami tylko zestawami głośnomówiącymi itp
    Zacznę od początku:
    Padła bateria w pilocie więc musiałem wypiąć centralkę z auka żeby dojechać do roboty
    mając go na wierzchu przetestowłem go ( chciałem podpiąć centralny pod niego)
    Jest to prosty alarm z 3 wejściami (2 od czujek reagują na "-" i 1 podpięte do "+") , + , - , wyjście syreny , dwa wyjścia z przekaźnika do mrygania kierunkowskazami. Tyle było podpięte.
    Znalazłem jeszcze wyjścia:
    -impuls przy załączeniu alarmu
    -impuls przy wyłączeniu alarmu
    -napięcie podczas gdy alarm jest załączony

na płycie jest jeszcze 3 mikroprzełączniki
    A- przy załączaniu i wyłączaniu sygnał dźwiękowy jest lub go nie ma
    M-
    P-
    M i P nie pamiętam dokładnie ale jeden chyba wydłużał sygnały impulsowe przy załączaniu i wyłączaniu a drugi po pewnym czasie załączał ponownie alarm czy coś w tym rodzaju

kupiłem baterię wmontowałem go do autka i pojeźdźiłem z tydzień

pewnego poranka chciałem wyłączyć alarm pilotem (jak zwykle) a tu niespodzianka:
    po naciśnięciu pilota alarm zaczynał wyć, po 10 sek przechodził w stan czywania i tak w kółko.
    Wymontowałem, na warsztat, sprawdzam i znowy to samo
  • Level 23  
    GG 1923233 to może bede mógł w czymś pomóc na temat tego alarmu
  • OptexOptex
  • Level 22  
    odłącz wszystko , zostaw + , - i diodę i dołanczaj po kolei przewody , syrenę , czujki klapy przedniej , tylnej i na koniec inne , sprawdzaj za każdym podłączeniem czy wszystko jest ok , może trzeba trochę pojeżdzić np tylko z zasilaniem i syreną bez czujników - trzeba ustalić czy to wina centralki czy okablowania , czasami ułamana czujka , przycięty przewód lub zamoknięty i problem , ustal co jest uszkodzone centralka , czy okablowanie centralki .
  • Level 11  
    Zgoodie-twoje GG iest niedostępne!!

zhu-sprawdzałem instalację w autku i jest OK. to będzie raczej wina centralki. spróbuję jeszcze tak jak piszesz podłączać kolejno, może pomoże

dziękuję za odzew i czekam na sugestje gdzie można pogrzebać w samej centralce
  • Level 23  
    to daj mi swoj nr gadu lub wejdz na czata elektrody
  • Level 11  
    moje GG 2994040
  • Level 22  
    coś tu nie rozumiem - działa bez reszty okablowania , czy nie działa ?
    jeśli działa to centralka jest ok .
    a wewnątrz centralki zobacz jakie są scalaki , znajdź aplikacje do tych scalaków i to powinno załatwić sprawę schematu
  • Level 23  
    katalog GG chwilowo nie jest dostępny wiec cienie moge znależć .. a powiedz mi czy syrenka w twoim alarmie ma własne zasilanie(wenętrzne) czy nie...????
  • Level 11  
    syrenka raczej nie ma własnego zasilania, typowa wyjka

ty jesteś z krakowa może się orientujesz co za wirma montuje alarmy na "Cienistej" chyba "10" . tyle zostało z naklejki na szybie :?:
  • Level 23  
    zaraz postaram sie dowiedzieć...co to na tej cienistej siedzi..btw. lepiej by mi było rozmawiać gdzies na czacie lub gadu najlepsze znalazlem cie na gadu napisałem bo byles dostepny ale chyba nie widziales mojego msg ..ale poczekaj chwile zaraz cos wykombinuje..co do tego alarmu też
    robilem troche w tym i ponadto znam dużo ludzi z tej branży cos poradzimy
  • Level 23  
    Ja też jestem z Krakowa i mam ten sam typ alarmu. Kiedyś diabli go wzięli i nawet udało mi się go zrobić. Po pierwsze przelutuj wszsytkie łączenia. Po drugie ten alarm bardzo nie lubi niskiego napięcia w instalacji samochodowej a po trzecie te bip piloty mają do niczego trymerki. i się rozstrajają. Jak sobie nie poradziłeś, to daj znać.
  • Level 12  
    Może coś schemaciki pogogą bo typ mi nic nie mówi. Mam jeszcze schematy PU i SU ale tam są dodatkowo w centrali wejścia na czujniki ultradźwiękowe. Mam jeszcze schemat PZ ze zmiennym kodem jeśli potrzebne coś będzie to dajcie znać. GG 1732142.
  • Level 12  
    Może coś schemaciki pogogą bo typ mi nic nie mówi. Mam jeszcze schematy PU i SU ale tam są dodatkowo w centrali wejścia na czujniki ultradźwiękowe. Mam jeszcze schemat PZ ze zmiennym kodem jeśli potrzebne coś będzie to dajcie znać. GG 1732142. :lol:
    Attachments: