Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W210 problem z siedzeniami i SRS

michalk12345 19 Lis 2006 18:35 7480 2
  • #1 19 Lis 2006 18:35
    michalk12345
    Poziom 9  

WITAM i pozdrawiam wszystkich. Jestem nowym posiadaczem W210 po liftingu 98 rok. Mam założone siedzenia ortopedyczne ( pneumatyczne) jednak ktoś kto to robił nie podpiął sterowania elektrycznego. W drzwiach mam przyciski do sterowania ale nie podpięte do modułu w drzwiach, gdyż moduł jest nie taki jak trzeba. Dodatkowo nie mam kabli do podpięcia siedzenia. Czy ktoś może mi pomoc jaki moduł powinien być i jak powinno sie to wszystko spiąć ? Dodam, ze również nie mam podgrzewania siedzeń i nie mam również przycisku włączającego grzanie.
    Dodatkowo paliła mi sie cały czas kontrolka SRS -auto bez wypadku. Po dobraniu sie do modułu z czujnikami airbaga okazało sie , ze nie podpięte sa pasy natomiast to wyeliminowałem zamykając obwód rezystorami. SRS zgasła natomiast pali sie cały czas kontrolka airbag off. Co mogę zrobić ? Może jest to kwestia maty w siedzeniu pasażera ? Jeśli tak to jak sprawdzić, ze jest to mata?
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • Texa Poland
  • #2 23 Lis 2009 20:50
    mtworus
    Poziom 10  

po fotelem powinna być czerwona lub żółta wtyczka od maty... (czujnika zajętości fotela pasażera AKSE)

a masz na środkowym tunelu wyłącznik poduszki?? może z nim coś nie tak......?

"air bag off" pali się jesli wyłączona jest poduszka pasażera (jak przewozisz dziecko w foteliku np to wyłączasz poduszkę pasażera)

nowsze modele mercedesów miały taki "układ" - że jak w aucie znajdował się oryginalny fotelik firmowy Mercedes to mata go wykrywała i samoczynnie wyłączała poduszki pasażera....

0
  • Texa Poland
  • #3 23 Lis 2009 21:17
    mabos1
    Poziom 18  

michalk12345 napisał:
    .... Co mogę zrobić ? .....

No ja myślę że najprościej będzie jak podjedziesz do warsztatu który ma pojęcie o co tam chodzi i jak to ugryźć i podłączyć tester diagnostyczny.
    Dziwne jest to że piszesz o tym że autko bezwypadkowe ale z napinaczami już coś nie tak. Hmmmm trochę to dziwne.
    Jeśli chodzi o podłączenie sterowania elektrycznych foteli to wszystko zależy czy już masz "plastikowy" kluczyk czy jeszcze "scyzoryk" (dwa różne rozwiązania w podłączeniu foteli).

3