Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 106 i uniwersalne podnośniki szyb

Witold5 19 Lis 2006 19:54 4969 10
    Witold5
    Poziom 31  
    Witam.
    Kupiłem w/w podnośniki. (nie znalazłem oryginałów) Właśnie teraz zrobił się problem.Instrukcja nie dośc, że jest po niemiecku, to jest bardzo uboga. Przekładnie rozpracowałem, ale jak to zamontowac we drzwiach - nie widzę tego jak to zrobic.Może ktoś z kolegów forumowiczów montował coś takiego i mi podpowie. Są też w komplecie takie plastikowe czarne tulejki (czy może podkładki) i przy tej samej "zgrzewce" takie niby plastikowe trójkąciki z otworkami i wypustkami - po co to jest. Jeszcze jak to zrobic żeby przekładnia nie zsuwała się z frezów trzpienia korbki. Proszę o jakieś porady, instrukcję. Pozdrawiam.
    Mihó
    Poziom 27  
    yyyyyyyy.... nie chcę Cię straszyć, ale odeślij je od razu i szukaj oryginalnych. Te nie szczycą się najlepszą jakością
    Witold5
    Poziom 31  
    Witam.
    Poszukuję info. od ponad dwóch miesięcy. Wszelkich za i przeciw, jak również jakie kupic. Na temat jakie kupic (do mojego auta) nie znalazłem nic. Zaś, za i przeciw uniwersalnych znalazłem:
    - za, - tańsze,łatwośc montażu...
    - przeciw, - właściwie nic konkretnego,że coś tam się psuje-ale co nie podają.(właściwie wszystko się psuje)
    Z elektryką sobie poradzę,tylko jak to zamontowac. Pozdrawiam.
    Mihó
    Poziom 27  
    zapytaj na ten temat na forum Opla Astry. Lecą jak oszalałe
    Thomas1988
    Poziom 16  
    Też kiedyś chciałem montować te uniwersalne podnośniki :?
    Jednak jak się od ojca dowiedziłem, że co drugi klient zwracał to dałem sobie spokój :wink:

Masz takie podnośniki :?:
    Witold5
    Poziom 31  
    Tak właśnie takie.
    Thomas1988
    Poziom 16  
    Psują się one szybko w starszych samochodach. Niestety mechanizmy podnoszenia szyby są już dość mocno zużyte i wszystko ciężko chodzi. Silniki poprostu nie wytrzymują obciążenia. Radzę Ci na początku wszystko dobrze nasmarować, żeby Ci to lekko chodziło.
    Witold5
    Poziom 31  
    Witam.
    No cóż koledzy forumowicze,dziękuję za pomoc... Lewe drzwi zrobione, wszystko pięknie chodzi,zajęło mi to około 5 godzin. (mechanika)Podłączenie do instalacji około 2 godz. Trwało to trochę bo jednak musiałem się zagłębic głębiej w wjązki, które miło mnie zaskakiwały. Gdyby ktoś chciał skorzystac z moich spostrzeżeń i sposobu montażu, chętnie służę pomocą i radą (pisac na PW). "Peugeot 106" rocznik 1993 - jest tam kilka ciekawostek.Pozdrawiam.

Muszę tu jeszcze dodac, że podświetlenie wyłączników też trzeba zmienic, bo ledwo je widac (błąd konstrukcyjny).
    djroman
    Poziom 15  
    Witam
    Ja montowlaem dokaldnie takie same w Maluchu(Fiat 126p jak mby ktos nie dowiezal:)) i mam pytanie jak i czym nasmarowac mechanizmy szyb zeby luzniej chodzily?? Co prawda teraz jezdza ale od strony pasazera dosc wolno. Dodatkowo zamontowal modul domykania i musial go ustawic na najmniejsza czulosc zeby sie domykaly, a od strony pasazera brakuje jej troszeczke jak od samewgo dolu jedzie.
    Pozdrawiam i z gory dziekuje za rady:)
    Witold5
    Poziom 31  
    Witam.
    Minął już ponad rok i podnośniki chodzą aż miło, nic się nie psuje. Więc polecam ten typ podnośników. Służę pomocą.
    Witold5
    Poziom 31  
    Jest 12 sierpień 2008 roku, podnośniki działają bezproblemowo. Właściwie już tylko jeden. Dostałem w lewe drzwi, i musiałem drzwi i podnośnik wymienić. Trafił mi się oryginalny "peżotowski" za jedyne 90 zł. Ten to chodzi elegancko, luźno bez żadnych oporów. W zeszłym tygodniu zamontowałem dodatkowo domykanie szyb. Wszystko pięknie działa. Jednak przy domykaniu prawego okna (tam jest uniwersalny podnośnik), czasami wyłącza zbyt wcześnie. Podejrzewam że to wina zbyt ciężkiego przesuwu szyby.