Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace, moduł klimatyzacji

Stanislaw 19 Nov 2006 20:33 3268 1
    Stanislaw
    Level 14  
    W module klimatyzacji jest uszkodzony element podobny do tranzystora
    mocy o oznaczeniu: 0572
    Nie wiem co to jest. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego oznaczenia.
    Dziękuję
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    GreG$
    Level 13  
    Stanislaw wrote:
    W module klimatyzacji jest uszkodzony element podobny do tranzystora
    mocy o oznaczeniu: 0572
    Nie wiem co to jest. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego oznaczenia.
    Dziękuję

witam.
    nie pamietam dokladnie oznaczenia - (wydaje mi sie znajome). jesli jest to element w TO220 lub podobnych gabarytow przy elektrolicie, ponizej wiekszego gniazda to jest to jedyny element tych rozmiarow w tym "jajku" i jest to stabilizator 5V. mialem kilka takich "jajejek" i w jednym z nich chyba wlasnie taki byl symbol, w innym cos innego - musialbym sprawdzic. procki tez byly rozne. PCB tez wcale nie sa takie same - nawet po przyjzeniu sie mozna sie pomylic - sa _parawie_ takie same.
    jesli zdechl stabilizator to pewnie procek tez. latwo sprawdzic.

temat dosc dobrze rozpracowany :).
    oj! byyyylo z tym roboty...
    pisalem soft od zera do tego. oczywicie procek mial tylko jedna ceche wspolna z oryginalnym :-)) - obudowa i to tez nie calkiem.

acha... przypomnialem sobie, ze jest jeszcze jeden taki element na plytce z przyciskami (choc symbolu nie pamietam). to jest jakis tranzystor ale nie wazny - sluzy do regulacji swiecenia diod. uklad z tym tranzystorem jest tak dziwny jak pismo chinskie - nie warto tym akurat tranzystorem zajmowac sie - jesli "jajko" zdechlo to nie z tego powodu.
    warto wiedziec, ze jajo "gada" ze sterownikiem silnika.