Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Uno Alternator a migające światła

19 Lis 2006 21:35 3171 5
 • Poziom 34  
  Sprawa jak w temacie, wszytstkie elementy składowe po rozebraniu i weryfikacji wydają się być sprawne. Stojan , wirnik, wszystkie diody prostownika sprawdzone pod obciążeniem. Po zmontowaniu i założeniu nowego regulatora jakiś czas jest przyzwoicie, kilka tygodni. Potem migotanie powraca.Jest już zamontowany 3 regulator. Pasek wielorowkowy naprężony.Napięcie ładowania poprawne.
  Pomiar oscyloskopem po odfiltrowaniu prądu stałego wykazuje oscylację sinusoidalną w zakresie ok 1v równomierną dla wszystkich faz. Nadmieniam że migotają wszystkie odbiorniki z częstotliwością ok 10 hz. Pomóżcie gdzie siedzi diabeł.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Nagminny taki problem miałem w Uazach przyczyną był wirnik alternatora
  w dwóch przypadkach był to zły lut wyprowadzeń uzwojenia na pierścienie ślizgowe a w trzech ;;coś'' z samym wirnikiem choć oględziny nie wykazywały żadnych uszkodzeń ,podejrzewam że to coś z magnetyzmem wirnika lub z samym uzwojeniem po wymianie na nowy usterka ustała
 • Poziom 16  
  U mnie -alternator -VALEO-migotanie było spowodowane regulatorem,napięcie było poprawne oczywiście,po wymianie problem zniknął.Przy oględzinach wirnika warto spojrzeć,czy zewnętrzna część obwodu magnetycznego minimalnie nie ociera o obwód magnetyczny stojana-szczelina jest bardzo mała i przy zużyciu łożyska lub plastikowego pierścienia osadczego może się to zdarzyć(kilka przypadków spotkałem)
 • Poziom 24  
  Zuzyte szczotki , padł regulator albo diody prostownicze
 • Poziom 12  
  zowalizowane pierścienie wirnika => do przetczenia czy czestotliwość migania zależy od obrotów silnika?
 • spec od auto-elektro
  Sprawdż pobór prądu przez wirnik dla alternatorów siatkowych to około 4.4 A a dla zwykłych około 4 A, i jeszcze zależy jakich regulatorów używasz.P