Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

napisy na filmach w TV a komputer

serekkomputerowy 19 Lis 2006 22:25 1178 4
  • #1 19 Lis 2006 22:25
    serekkomputerowy
    Poziom 9  

Mam film i oddzielnie napisy do niego - jak oglądam go na komputerze to jest normalnie film i napisy, a jak za pośrednictwem komputera chce obejrzec film z napisami na TV to nie ma napisów, jest tylko film. Uzywałem różnych napisów do tego samego filmu, różnych programów: all player, vplayer, media player classic i nigdy nie ma napisów. Czy to normalne ? Podobno to normalne na kartach nvidii jak sie ma oddzielnie film i oddzielnie napisy, ale chce sie upewnić ? Jeśli to normalne to czy da sie to jakoś obejść ??

0 4
  • #2 19 Lis 2006 22:51
    wiezlak
    Poziom 35  

Wariant 1 - ustaw TV jako pierwszy wyświetlacz a monitor jako drugi (jeśli korzystasz z opcji "klonowania obrazu").

Wariant 2 - używaj programu "Media Player Classic", tylko zaznacz wcześniej w opcjach Playback>Output następujące pozycje: VRM 7/9 i Direct X 9 (po czym ponownie uruchom program). Programik ten jest świetny do oglądania filmów na TV, gdyż można sobie ustawić dokładnie żądane formatowanie obrazu na TV panoramicznych 16:9 (sekcja Video Frame i Pan&Scan).

0
  • #3 20 Lis 2006 11:15
    serekkomputerowy
    Poziom 9  

tylko z tym media player classic jest taki problem z napisami, że nie chce ich w ogóle załadować - klikam na file-load subtitle i od razu pojawia się komunikat:
    "to load subtitles you have change the video renderer type and reopen the file:
    -Direct Show: VMR 7/VMR9 renderless or Haali's
    -Real Media : specjal renderer for Real Media or open it through DirectShow
    -QuickTime: DX7 or DX9 renderer for Quick Time
    -ShockWave: n/a

Dodano po 3 [godziny] 2 [minuty]:

Problem rozwiązał "DivXG400" :D

0
  • #4 20 Lis 2006 12:44
    wiezlak
    Poziom 35  

Media Player Classic nie otworzy napisów, jeśli nie ustawisz wspomnianych przeze mnie opcji (VRM 7/9 Direct X 9) - przecież program sam Ci to napisał w komunikacie :D

0
  • #5 20 Lis 2006 19:00
    313846
    Użytkownik usunął konto