Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec gazowy dwufunkcyjny thematek 24c firmy SAUNIER DUVAL

jarecki333 19 Lis 2006 22:44 8463 2
 • #1 19 Lis 2006 22:44
  jarecki333
  Poziom 1  

  proszę o pomoc
  wraz ze wzrostem temperatury wody w obiegu c.o. wzrasta ciśnienie, aż do 3 atmosfer no i otwiera się zawór i wywala wodę (wykapuje), aby się tak nie działo piec musi być ustawiony na "1" woda nagrzewa się tylko do 55 stopni a ciśnienie rośnie "tylko" do 2,5.

  jak działa zbiornik wyrównawczy w piecach (pomimo że woda w obiegu jest gorąca zbiornik jest zimny)?

  czy możliwe jest że przewód (od pompy Grundfos) który doprowadza wodę do tego zbiornika wyrównawczego się lekko przytkał?

  a może macie inne pomysły

  ciepła woda działa bez zarzutu

  pzdr
  jarecki

 • #2 20 Lis 2006 01:37
  De Soto
  Poziom 12  

  Z opisu wnioskuje ze masz obieg zamkniety a kociął ma wbudowane naczynie przeponowe. Naczynie to ma gdzieś wentyl [taki jak w samochodzie], manometrem trzeba sprawdzić jakie tam jest ciśnienie, jak nie ma wcale to należy napopmpowac takie naczynie powietrzem [lepiej azotem;) zasada: Ciśnienie powietrza w naczyniu powinno sie mniej wiecej równać ciśnieniu wody w instalacji] jezeli z wentyla leci woda to naczynie do wymiany...

 • #3 22 Lis 2006 09:32
  Dora4
  Poziom 13  

  Jeśli masz naczynie przeponowe w piecu i chcesz sprawdzić ciśnienie po stronie powietrznej to musisz je odciąć od instalacji i rozprężyć (rozładować ciśnienie) w innym razie zawsze ędzie pokazywał jakieś ciśnienie. Naczynie możesz nabić zwykłą pompką od samochodu i powietrzem. Ciśnienie jakie powinienieś uzyskać to ciśnienie jakie wywołuje najwyżej położony grzejnik + 0,1 bar. tj jak masz mieszkanie ciśnienie wywołujące przez grzejnik np. 2m to musisz napić w przeponę 0,3 do 0,4 bar tyle wystarczy jak będziesz miał trochę więcej np0,6 to nic. Ale jak będzie wieksze ciśnienie to naczynie będzie przyjmowało mało wody i przy większym spadku bedzie jej brakowało. Jak nie bedzie powietrza to naczynie będzie całe zalane wodą i nie będzie pracowało cisnieniew instalacji będzie szybko rosło pod wpływem temperatury i będzie szybko ubywało.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME