Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokoobrotowy silnik krokowy?

19 Lis 2006 23:34 3202 9
  • Poziom 1  
  • Poziom 35  
    witam !! obawiam się że raczej nic takiego nie ma ! . od silników krokowych szybsze są serwa ( DC / AC ) , ale i tak może być trudno :D . napisz może co to za urządzenie które potrzebuje 30000 obr/min ? . pozdrawiam !!
  • Poziom 35  
    Krokowca takiego nie znajdziesz, ale możesz skorzystać z silników bezszczotkowych.
    Sterowane są elektronicznie podobnie jak krokowce, ale mogą rozwijać dużo większe prędkości.
    Możliwe jest ustawienie ich w wybranym położeniu (tylko pamiętaj o jakimś hamowaniu, bo z pełnej prędkości do stanięcia w jednym "kroku" na pewno nie przejdziesz).
  • Poziom 2  
    500 obr na minute...spokojnie.....krokowiec 3Nm spokojnie rozbujasz do takiej prędkości , inna sprawa to jego moment obrotowy..ale 500 obr. to nawet na krokowiec nie jest wiele!!
  • Poziom 35  
    witam !! czyżbym żle odczytał post Kol. ? - pisał o 500 obr/sek a to trochę więcej niż 500 obr/min . może to jakieś galvo do lasera albo co ? . pozdrawiam !!
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    a nie lepiej będzie zastosowac siłownik pneumatyczny ?
    wiem że to komplikuje ale mozna precyzyjnie sterować siłownikiem i zatrzymac równiez precyzyjnie
  • Poziom 35  
    witam !! jak tak to pewnie że jak pisał Kol. numerek12 - zbiornik ciśnienia / reduktor / elektrozawór i masz wszystko elegancko - regulujesz reduktorem prędkość tłoka a więc i prędkość podawania powietrza a elektrozaworem sterujesz moment start / stop . jest oczywiście pytanie - jak często na minutę ? .jeżeli niezbyt często to możesz kupić pompkę do opon na allegro i jakiś zbiornik z butli po gazie . pozdrawiam !!
  • Poziom 1  
  • Poziom 35  
    witam !! z tego co wiem to te silniki ( modelarskie ) kręcą się do ść szybko , ale o zatrzymaniu w jednej chwili raczej mowy być nie może . nie wspominając o aspekcie finansowym :D . jeżeli zrobisz jak doradzał Kol. numerek12 to masz załatwioną sprawę elegancko . mam jednak pytanie = gdzie ma się zwiększać liniowo ciśnienie ? . czy jest to jakaś zamknięta przestrzeń ? . tak sobie myślę czy nie ma tu jakiegoś dziwnego nieporozumienia ! . przecież jeżeli będę miał w bytli ciśnienie ( jakieś określone np. 2 atm) to jeżeli podłączę ( przez reduktor ) drugą pustą butlę to ciśnienia będą się wyrównywać - liniowo , i jeżeli w drugiej butli osiągnę żądane ciśnienie wyłącznik ciśnieniowy odetnie dopływ powietrza ( tlenu/azotu/itp ) . czas zaś zależy od ciśnienia po reduktorze . pozdrawiam !!