Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Białe kartki po udrożnieniu głowicy EPSONC43SX

omen76mlb 20 Lis 2006 10:04 1739 5
  • #1 20 Lis 2006 10:04
    omen76mlb
    Poziom 9  

Miałem zaschniętą głowicę w EPSON C43SX, udrożniłem ją w następujący sposób:
    Wymontowałem głowicę z drukarki
    Wypiąłem taśmę płytki z elektroniką drukarki.
    Strzykawką z wężykiem który zakładałem na trzpienie głowicy przepłukiwałem dysze płynem do udrażniania WEWNĘTRZNYM do EPSONA.
    Gdy kanaliki były czyste osuszyłem głowicę miękką tkaniną.
    Po zamontowaniu głowicy drukarka przestała drukować cokolwiek (białe kartki)
    Przedtem robiła pasy itp.
    Tusze są pełne w 100%, wykonałem kilkukrotnie czyszczenie głowicy by odpowietrzyć głowice i tusze.
    Odczekałem 24h i niestety bez skutku nadal białe kartki.
    Co zrobiłem źle i to mogło się uszkodzić?
    Proszę o pomoc

0 5
  • #2 06 Sty 2007 14:10
    PRAKTYKANT
    Poziom 11  

Witam Mam ten sam problem z Epsonem SP830 strzykawka w reke , przetkałem głowice , złożyłem i du...a białe strony ..a przy czyszczeniu głowicy atrament sie leje jak z kranu..ciekawe,,może ktoś już sobie poradził z tym numerem..
    Zrobiłem tez mały myk..wymontowałem głowice z saneczek prowadzących i trzymając ją w reku z podpiętymi tasmami i krtridgami pusciłem czysczenie..i wiecie co dupa brak atramentu ..ciekawe ze w saneczkach leci a po wyjeciu nie.. już nawet sie zastanawiałem czy system odprowadzajacy atrament do pampersa nie zasysa sam tego atramentu..ale niebardzo więze w to sam jakie to wszystko by musiało być szczelne zeby wytwozyć podciśnienie ..
    Pozdrawiam..

0
  • #3 08 Sty 2007 09:02
    Kazik
    Spec od drukarek

Należałoby sprawdzić czy głowica dostaje zasilanie. Na płycie drukarki powinien być bezpiecznik, przez który idzie napiątko na głowicę. Poza tym należałoby też sprawdzić parę komplementarną tranzystorków, które podają to napięcie na głowicę.

0
  • #4 09 Sty 2007 00:22
    Tomash_ek
    Poziom 15  

Wymień tusze, u mnie to samo było i przepłukanie głowicy TUSZEM + wymiana tuszu na nowy MARKOWY załatwiła sprawę. Na tanich tuszach pomimo kombinacji nie drukował mi kolor żółty i czerwony.
    Pozdrawiam.

p.s. to typowa usterka w epsonach, mimo to są bardzo dobrym sprzętem.

0
  • #5 09 Sty 2007 08:48
    tmaciejs
    Poziom 10  

Sprawdź Absorbery, jeżeli są one totalnie zabrudzone to być może w rurce od odsysania nie ma przepływu lub jest zatkana i nie odsysa tuszu. to jest również jedna z podstawowych wad tych drukarek

0
  • #6 21 Sty 2007 21:51
    omen76mlb
    Poziom 9  

Mechanizm czyszczący głowicę jest sprawny, sprawdzałem.
    Zastanawia mnie co uszkadza głowicę podczas czyszczenia tym sposobem.
    Czyżby ciśnienie strzykawki jest zbyt duże i część płynu wlewa się jakimś sposobem do elektroniki głowicy powodując zwarcie :?::|

0