Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitory studyjne na baardzo male pomieszczenie.

_amator_ 20 Lis 2006 15:59 2659 6
  • #1 20 Lis 2006 15:59
    _amator_
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem.
    Potrzebuje zbudowac monitory studyjne dla bardzo malego pomieszczenia (doslownie 2x2m,a moze nawet troche mniej). Mozecie mi cos polecic ? Powiedzmy, ze cena nie gra roli (w granicach rozsadku).
    pozdrawiam

0 6
  • #2 20 Lis 2006 16:21
    Tremolo
    Poziom 43  

Tannoye? Szkoda, że nie można luzem kupić przetworników od nich. GDN 20/40 + GDWK 9/80 3,5kHz cięcia.

Ile ta granica rozsądku 1000zł ? Moznaby kupic jakies Vify,

http://www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl_sz...irma=aurumcantus&model=AC-130F1&lang=pl&dh=dt - przejrzyj sobie tą stronę masz tu ciutkę droższe głośniki, starczą Ci 13-centymetrowce. Z chaką od 100Hz (-0dB). Wysokotonowe możesz kupić Vify czy ScanSpeaki.

0
  • #3 20 Lis 2006 16:35
    _amator_
    Poziom 9  

powiedzmy, ze cieszyl bym sie gdyby udalo sie zamknac w 500zl za pare (500zl na same glosniki i zwrotke, ceny obodow nie wliczam), ale jak bedzie trzeba to np 800zl tez sie uzbiera.. byle, zeby dalo sie na tym zrobic porzadny mastering

0
  • #4 20 Lis 2006 21:04
    Caleb_
    Poziom 33  

to moze jakies studyjne sluchawki? za 500zl nie kupisz raczej zbyt neutralnych glosnikow...

0
  • #5 21 Lis 2006 11:10
    yvr
    Poziom 16  

Chyba porywasz się z motyką na księżyc. Monitory studyjne to nie tylko płaska charakterystyka częstotliwościowa, ale tez m.in. charakterystyki fazowe. W warunkach domowych sobie tego nie pomierzysz, więc wyjdzie coś, czego parametrów do końca nie przewidzisz, wiec nie bardzo będziesz mógł stwierdzić co słyszysz w czasie pracy na nich. Jeśli jesteś w stanie dozbierać 800pln, to może postaraj się wyskrobać jeszcze 200pln i kupić to: http://allegro.pl/item142519283_alesis_alesis_m1_active_520_monitory_studyjne_rnr_.html
    . Słuchawki do masteringu nie są dobrym pomysłem. Ale pewnie o tym akurat wiesz, skoro się chcesz zajmować masteringiem.
    Pozdrawiam

0
  • #6 21 Lis 2006 11:21
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mysle, ze Koledze chodzi o w miare rowne glosniki do malego pomieszczenia. Czyli nazwa monitor studyjny tutaj ma znaczenie nieco zlagodzone - i chodzi po prostu o zestawiki dobrze grajace i prezentujace sporo szczegolow w malym pomieszczeniu, w ktorym nie ustawimy trojdroznych na 12 calowych niskotonowych...

Nie wiem czy tak do konca oplaca sie je robic samemu, napewno wyszloby i taniej - ale Tannoy serii M doskonale sie tutaj sprawdzi, mozna latwo kupic uzywane w swietnej cenie, a widzialem wiele niezle wycenionych nowych M1dynek.

Jesli juz samemu, to nalezaloby przewertowac propozycje Visatona w tym przedziale zastosowan i doslownie skopiowac cos na glosnikach serii wyzszych od W dla niskosrednio i na ich najlepszych wysokotonowych dostepnych w ofercie. Tonsila, wbrew pozorom, tutaj nie polece.

0
  • #7 21 Lis 2006 23:59
    ugi
    Poziom 10  

Jeśli chcesz się zmieścić w 500 zł to kup Magnat Monitor 220. Dwudrożne, BR z tyłu niestety. 90W rms. Wg producenta idą od 34Hz do 35kHz. Oczywiście nie należy w to wierzyć, chociaż 34 Hz ciągną, tyle że przy niskiej sprawności.
    Jak na moje ucho sprawnie idą od pięćdziesięciu kilku Hz. Góra bez zastrzeżeń. Lekkie zafalowanie około 2kHz.

Nie widziałem nigdy nic lepszego za tak małe pieniążki. Parę kupisz za ok. 400zł. Jak chcesz posłuchać to media markty to mają.

Te głośniki może nie wiele, po za gabarytami, mają wspólnego z monitorami, ale stosunek jakości do ceny jest doskonały a grają dość przyjemnie.

0