Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie narzędzia do warsztatu ?

dioda20 20 Lis 2006 21:45 12026 13
  • #1 20 Lis 2006 21:45
    dioda20
    Poziom 12  

Witam chciałbym zaiwestowac w dobre narzędzia do "zabawy" w elektronike. Nie mam pojęcia jaka firme wybrać chodzi mi o narzedzia typu wkretaki szczypce zagniatarki itd . Posiadam narzedzia róznych producentów ale to wszystko kicha.
    Proszę o pomoc doświadczonych kolegów.
    W które narzedzia zainwestować by co miesiąc nie kupować zestawu wkretaków itp.
    Przeglądałem oferte stanley, wurth i neo
    pytanie czy są warte uwagi.
    Podoba mi się NEO
    Ale prosze o pomoc.

0 13
  • #2 20 Lis 2006 22:40
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

stanley'a mogę polecić, polecam także jonnesway'a co do tego NEO to jakoś nie mam przekonania. Moim zdaniem jeżeli ktoś myśli o dobrych narzędziach to stanley to jest minimum ale to tylko moje zdanie
    Pozdrawiam

0
  • #4 23 Lis 2006 02:27
    kleki
    Poziom 28  

Klucze (jeśli potrzebne) - facom

1
  • #5 26 Lis 2006 16:39
    scuzz
    Poziom 16  

Dioda do "zabawy" to ci wystarczy byle co, chyba że nie masz co z kasą zrobić. Wierz mi nieraz i sprzęt najlepszych firm to kicha szczegónie w dzisiejszych czasach.

0
  • #6 26 Lis 2006 17:17
    goldwinger

co do narzędzi to z firmowymi nigdy nie miałem kłopotu ale za to elektronarzędzia firmy bosch albo są do d... albo takie mi się trafiły padają na potęge jak nie wietrarka padnie to coś innego a black&decker chodzi i chodzi... i mam nadzieję że dalej będzie chodził :D

0
  • #7 26 Lis 2006 21:59
    scuzz
    Poziom 16  

Mówiąc byle co miałem na myśli klucze śrubokręty piłkui szczypce i inne pierdołki. Elektronarzędzia jak najbardzej powinny być renomowanych firm Toya i Topex nie wchodzą w gre bo na to jak się patrzy to sie psuje :). Z firm produkujących ten sprzęt polecam MAKITE-wiertarki i szlifierki
    Black&Dacker-wyrzynarki
    Goldwinger-Z Boschem to chyba każdy ma problemy :) Sam posiadm dmuchawe i szlifierke które już były kilkakrotnie serwisowane.

0
  • #8 27 Lis 2006 15:18
    kleki
    Poziom 28  

Może będziecie zaskoczeni, ale mój ojciec katował "gumówkę" Bosch (szlifierka kątowa - 500W, prowadził warsztat samochodowy), ja też nią sporo pokroiłem (tylko u mnie mniejszy kaliber) i odpukać - chodzi do dzisiaj. To już paręnaście lat. Inna sprawa, że technologia produkcji w/w była pewnikiem zupełnie inna.
    Teraz już takich pewnie nie robią.
    Mam też bardzo starą Celmę. Też chodzi.
    Ostatnio odnoszę wrażenie, że wogóle narzędzia się "popsuły". Kupujesz komplet nowych kluczy, a nawet do pięt nie sięgają tym starym, zardzewiałym po dziadku. Wszystko jakieś takie delikatne...

0
  • #9 27 Lis 2006 18:13
    scuzz
    Poziom 16  

Kleki taka jest prawda. Dzisiejsza produkcja to typowa produkcja na ilość a nie na jakość. Mój tata jest kierowcą TIR-a i też posiada kilka kompletów starych kluczy, których dzisiaj już nigdzie nie dostaniesz a są o wiele lepsze pomimo swojego wieku.

0
  • #10 27 Lis 2006 23:31
    zonko
    Poziom 23  

Mam dwa wkrętaki akumulatorowe Black&Dacker, eksploatowane w serwisie intensywnie - żadnych problemów. Starszy (notabene zielony) - 7 lat - żadnych problemów, chociaż ostatnio przyjżałem się mu dokładnie, i co znalazłem - małe literki "made in RPC".
    Niektóre firmy pilnują jakości nawet jak mają produkcję w Chiach.

0
  • #11 28 Lis 2006 16:17
    kleki
    Poziom 28  

Na warsztacie mam stary radziecki oscyloskop - 70-te lub 80-te lata produkcji. Jeden kanał, 10MHz - żadnych czarów, ale co się najeździł samochodem, pociągiem i ile pomiarów wykonał... Dziwne, ale jeszcze chodzi - całkowicie bezawaryjnie.
    :-)

0
  • #12 28 Lis 2006 17:03
    goldwinger

zawsze mówiłem że ruski sprzęt jest dobry, mam radziecki prostownik i to że ma już prawie 40 lat wcale mu nie przeszkadza chodzi jak złoto już kilka innych przeżył i pewnie jeszcze przeżyje

0
  • #13 29 Lis 2006 20:55
    zonko
    Poziom 23  

Radziecki oscyloskop, bodajże C112 używam do dziś, prostownik do ładowania akumulatorów 20lat, ruski, też chodzi do dziś - nie do zdarcia.
    Stare narzędzia są b.dobre jeśli się jeszcze o nie dba.

0
  • #14 26 Mar 2007 22:26
    mlyn2002
    Poziom 2  

goldwinger napisał:
    stanley'a mogę polecić, polecam także jonnesway'a co do tego NEO to jakoś nie mam przekonania. Moim zdaniem jeżeli ktoś myśli o dobrych narzędziach to stanley to jest minimum ale to tylko moje zdanie
    Pozdrawiam

A właśnie Neo jest tej samej jakości co Stanley, a prawie o połowę tańszy
    http://e-narzedzia.com/product_info.php?cPath=24_37&products_id=691

0