Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokowanie się KIA6210/TA8210

25 Lip 2003 12:04 2072 1
  • Poziom 27  
    Dostałem do naprawy tubę basową dwu-cewkową ze wzmacniaczem na dwóch układach uPC2500. Koleś podłączył zasilanie na odwrót i te scalaki padły.

Oblazłem sklepy w okolicy i ..brak. Jeden mi zaśpiewał 50zeta za sprowadzenie jednego scalaka. W necie są po 4$ albo 30zeta.

Więc jakto ja, podmieniłem końcówy na ta8210, które mają 2 wyjścia komplementarne (2 mostki), w sumie wystarczyłby jeden scalak 8210, ale obydwa które miałem miały uszkodzony jeden kanał.

Po podłączeniu tuby do sprzętu w aucie grało to fajnie. Ale!
    Po włączeniu silnika tuba przestawała grać. No to żeby ją włączyć wystarczyło wyłączyć i włączyć radio. Po dodaniu gazu tuba znów nie gra!

Czy ktoś ma tubę basową z końcówą na ta8210 lub kia6210 i mu się sama wyłącza? Czy to raczej wina uszkodzonej połowy końcówy?

Teraz wsadzam do tuby tda2003, to napewno się nie wyłączy samo.
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie spada napięcie zasilające, po czym końcówka się wyłącza. Ważne jest, aby nóżki 1 i 4 w ta8210 miały odpowiednie napięcie, bo inaczej koncówa znowu się odłączy.
    Załączam schemat aplikacyjny ta8210 i zaprojektowaną w pain'cie płytkę. Uwzględniony jest dławik i kondzior filtrujące zasilanie.